Abdominoplasti Ankara

Abdominoplasti uygulaması diyet ve egzersiz yaptıkları halde karın bölgesindeki yağlardan kurtulamayan kadınların tercih ettikleri bir uygulamadır. Bu uygulama sonrasında vücutları istedileri orantıya sahip olan kadınların özgüvenleri yükselecek ve çok daha güzel görüneceklerdir. 

Abdominoplasti Ameliyatı

Abdominoplasti uygulaması; orta ve alt karın bölgesine uygulanmaktadır. Bu bölgede egzersiz ve diyet programları ile giderilemeyen fazla yağların, sarkmış derinin ve deri altındaki sarkmış yağ dokusunun alınması işlemidir. Genellikle fazla kilo alıp verme ya da gebelik sonrasında oluşan deformasyonların giderilmesinde ihtiyaç duyulan abdominoplasti ameliyatı; kıyafet seçiminde zorluk yaşamamak pantolon, tayt ya da bikini gibi dar kıyafetleri rahat bir şekilde kullanabilmenin yanı sıra sarkmış derilerin terleme sonucunda mantar gibi enfeksiyonlara neden olmasının da önüne geçmektedir.

Abdominoplasti Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Genellikle fazla kilo alıp verme ya da gebelik sonrasında oluşan deformasyonların giderilmesinde ihtiyaç duyulan abdominoplasti ameliyatı; kıyafet seçiminde zorluk yaşamamak pantolon, tayt ya da bikini gibi dar kıyafetleri rahat bir şekilde kullanabilmenin yanı sıra sarkmış derilerin terleme sonucunda mantar gibi enfeksiyonlara neden olmasının da önüne geçmektedir. Abdominoplasti ameliyatı obezite cerrahisi ile karıştırılmamalıdır. Kişi abdominoplasti ameliyatı öncesinde verebileceği miktarda kilo vermelidir.

Abdominoplasti Ameliyatı Çeşitleri

Abdominoplasti ameliyatı uygulandığı bölge ve gerçekleştirilen işleme göre farklı çeşitlerde yapılmaktadır. Bu çeşitler kısaca şu şekilde sıralanabilmektedir;

Mini Abdominoplasti; Göbek deliği altında yağ fazlalığı olan hastalara kesi açılarak uygulanmaktadır. Bu işlem sırasında göbek deliği yer değiştirmemektedir.

Full Abdominoplasti; Sezaryen bölgesi denilen kısımda kesi açılarak cilt ve yağ fazlalıklarının alınması, çatlak olan bölümlerin çıkarılması işlemidir. Bu operasyon sürecinde göbek deliğinin yeri çok iyi planlanmalıdır. Uzmanlar full abdominoplastiuygulaması ile birlikte liposuction işlemini de önermektedir.

Fleur-de-lis Abdominoplasti; Aşırı kilo verimi ya da doğum sonrasında aşırı cilt fazlalığı bulunan hastalara uygulanmaktadır. Bu işlem sezaryen bölgesinde kesi atılarak uygulanmaktadır.

Pannikülektomi; Estetik ameliyatın yanı sıra daha çok tıbbi ihtiyaçlar sonucunda gerçekleştirilmektedir. Fazla cilt dokusu ve sarkmış derinin enfeksiyona maruz kalması sonucunda ciddi hastalıklara neden olmaktadır. Bu nedenle göbek altı bölgesinde uygulanarak hastaların şikayetleri giderilmektedir.

Abdominoplasti Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Abdominoplasti ameliyatı öncesinde dikkat edilmesi gereken birtakım noktalar bulunmaktadır. Öncelikle ameliyatın gerçekleştirilmesinin uygun olmadığı bazı hasta tipleri bulunmaktadır. Bu hasta tipleri şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Obezite problemi olan
  • Gelecekte gebelik düşünen
  • Kan sulandırıcı ilaç kullanan
  • Kan hastalığı bulunan hastalarda uygulanmaması gerekmektedir.

Aynı zamanda diyabet hastalığının bulunması ve sigara kullanımı da abdominoplasti ameliyatı için büyük risk oluşturmaktadır.

Abdominoplasti Ameliyatı Sonrası

Abdominoplasti ameliyatı sonrasında iyileşme sürecinde hastanın çok özenli davranması gerekmektedir. Bununla birlikte doktorun önerilerine eksiksiz bir şekilde uymalı ve reçetesine sadık kalmalıdır. Abdominoplasti ameliyatı sonrasında herhangi bir enfeksiyon kapma riskine karşı maksimum düzeyde koruma sağlanmalıdır. 

Abdominoplasti Ameliyatının Riskleri

Abdominoplasti ameliyatı öncesi ve sonrasında doktorun önerilerini uymak büyük önem taşımaktadır. Aksi halde birtakım ciddi sağlık problemleri açığa çıkabilmektedir. Yaraların iyileşememesi ve enfeksiyon oluşumu, seroma oluşması, göbek deliğinin yanlış yerde konumlandırılması, yaralarda açılma gibi problemlerin görülme riski yüksektir. Ancak sterilizasyonu tamamlanmış, alanında uzman cerrahlar tarafından uygulanan abdominoplasti ameliyatlarında risk faktörleri en aza indirgenmektedir.

Liposuction, Yağ Alma hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Genital Bölge Estetiği
Genital Bölge Estetiği

 Birçok kadın için çok hassas bir konu olan cinsel organ sorunları, hastanın hem…

Devamını Oku
popo-diklestirme-ankara
Popo Dikleştirme Ankara

Gluteal bölge yani popo bölgesi özellikle kadınlarda en fazla dikkat çeken bölgelerde…

Devamını Oku
liposuction-yag-alma
Liposuction, Yağ Alma

Sağlıksız ve sık beslenme yanında bir de hareketsizlik varsa, vücut şeklinin yağ doku…

Devamını Oku