• Gizem’in Burnunu Çok Beğeniyorum. Onun burnundan bana da yapar mısınız?

Her beğendiğniz burun size yakışmayabilir. Sizin deri, kıkırdak ve kemik yapınız farklı olacağı için aynı sonucu almak mümkün olmaz. Ancak sizin yüzünüze yakışan güzel bir burun yapmayı hedeflemek daha uygun olacaktır.

  • Ameliyat sonrası çok acı çeker miyim ?

Ağrı her hastada farklı derecelerde olur. Bazı hasta hiç ameliyat olmamış gibi rahat olabilirken bazı hastalar ağrı hissedebilirler. Bu hastalarda da ağrı kesiciler kullanılarak ağrıyı gideriyoruz. Genellikle ilk gün hafif bir ağrı olabilir. Ertesi gün hasta rahatlar.

  • Ameliyat sonrası morarma ve şişlik çok olur mu?

Bazı hastada hiç şişlik ve morluk olmazken, bazı hastalarda morluk ve şişme olabilir. Damarların yoğunluğu, kanama eğilimi ve düzeltilmesi zor olan burunlarda böyle durumlarla karşılaşabiliriz. Eğer olursa bile 7-10 gün içerisinde genellikle kaybolur.

  • Estetik Ameliyat sırasında nefes alma sorunum da düzelecek mi?

Evet. Ameliyat sırasında eğrilikler ve nefes alma yolunu daraltan oluşumlar da düzeltileceği için burundan daha rahat nefes alacaksınız.

  • Ameliyattan hemen sonra sonuç belli olur mu?

Ameliyattan hemen sonra burun şekli kendini belli eder. Şişlikler 1-2 hafta içinde büyük oranda kayboulur. Ancak şeklin tam anlamda oturması bazen 1 yıl veya daha fazla zaman alabilir.

  • İstediğim burun şeklinin nasıl olacağı ameliyat öncesinde bilgisayarda gösterilmesi mümkün mü?

Evet. Nasıl bir burun şekli istediğinize göre ve mevcut burun şeklinizin durumuna göre rinoplasti sonrası elde edilecek sonucu bilgisayarda programlar aracılığıyla gösteriyoruz. Bu hem size fikir vermesi hem de sürprizle karşılaşmamanız açısından uyguladığımız bir işlemdir.

İlgili Makaleler