Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Burun estetiği ameliyatı öncesinde nasıl bir süreç izlenmektedir?

Burun estetiği ameliyatı (rinoplasti) öncesinde doktor ve hasta, ameliyat sonrasında nasıl bir burun oluşacağını detaylı olarak konuşur ve bu süreçte kişiye özel burun şekillendirmesi yapılır.

2) Burun estetiği ameliyatı sonrası çok acı çeker miyim?

Burun ağrısı her hastada farklı derecelerde olur. Bazı hasta hiç ameliyat olmamış gibi rahat olabilirken bazı hastalar ağrı hissedebilirler. Burun ameliyatı olan hastalarda da ağrı kesiciler kullanılarak ağrıyı gideriyoruz. Genellikle ilk gün hafif bir ağrı olabilir. Ertesi gün hasta rahatlar. Burun estetiği ameliyatı sonrasında doktorun hastaya verdiği talimatlar ve öneriler, hasta tarafından özenle yerine getirilmelidir. Böylece iyileşme sürecinde yaşanabilecek ağrılar en aza indirilmiş olur.

Burun estetiği ameliyatı olmadan önce istediğim burun şekline nasıl karar verebilirim?

Burun estetiği ameliyatında aydınlatılması gereken konulardan biri ise ameliyat süreci boyunca gerçekçi bir yaklaşım izlemektir. Her beğendiğiniz burun size yakışmayabilir. Sizin deri, kıkırdak ve kemik yapınız farklı olacağı için aynı sonucu almak mümkün olmaz. Ancak sizin yüzünüze yakışan güzel bir burun yapmayı hedeflemek daha uygun olacaktır.

3) Burun estetiği ameliyatı sonrası morarma ve şişlik çok olur mu?

Bazı hastada hiç şişlik ve morluk olmazken, bazı hastalarda morluk ve şişme olabilir. Damarların yoğunluğu, kanama eğilimi ve düzeltilmesi zor olan burunlarda böyle durumlarla karşılaşabiliriz. Eğer olursa bile 7-10 gün içerisinde genellikle kaybolur. Yine bu adımda da burun estetiği ameliyatı sonrasında ağrı, morarma ve şişlik gibi problemleri en aza indirgemek için ameliyatı gerçekleştiren doktorun talimatlarına uymak oldukça önemli ve faydalıdır.

4) Burun estetiği ameliyatı sırasında nefes alma sorunum da düzelecek mi?

Evet. Burun estetiği ameliyatı (rinoplasti) sırasında eğrilikler ve nefes alma yolunu daraltan oluşumlar da düzeltileceği için burundan daha rahat nefes alacaksınız.

5) Burun estetiği ameliyatından hemen sonra sonuç belli olur mu?

Rinoplasti ameliyatından sonra burun şekli kendini belli eder. Şişlikler 1-2 hafta içinde büyük oranda kaybolur. Ancak şeklin tam anlamda oturması bazen 1 yıl veya daha fazla zaman alabilir.

6) İstediğim burun şeklinin nasıl olacağı ameliyat öncesinde bilgisayarda gösterilmesi mümkün mü?

Evet. Nasıl bir burun şekli istediğinize göre ve mevcut burun şeklinizin durumuna göre rinoplasti sonrası elde edilecek sonucu bilgisayarda programlar aracılığıyla gösteriyoruz. Bu hem size fikir vermesi hem de sürprizle karşılaşmamanız açısından uyguladığımız bir işlemdir.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

meme-rekonstruksiyonu-kanser-sonrasi-onarim
Meme Rekonstrüksiyonu Kanser Sonrası Onarım

Meme kanserine yakalanan her kadın, doğal olarak hem kanserden kurtulmayı hem de meme…

Devamını Oku
meme-estetigi-ameliyati-nasil-yapilir
Meme Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme estetiği ameliyatı, geliştirilen ameliyat teknikleri ve cihazlar sayesinde memnu…

Devamını Oku
meme-kucultme-ameliyati
Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Literatürde “Redüksiyon Mamoplasti” olarak isimlendirilen meme küçültme ameliyatı, me…

Devamını Oku