Hüseyin Borman

Dudak Estetiği

Dudaklarla ilgili şekil bozuklukları doğumsal veya edinsel olabilir. Dudak dış sınırlarının belirlenmesi ve volümetrik dağılım bozuklukları yapılacak girişimlerle veya dolgu yöntemleriyle düzeltilmektedir.

Dudakların İnce Olması

İnce olan dudaklar hyaluronik asit dolgularıyla başarılı bir şekilde kalınlaştırılmaktadır. 5 dakikalık bir uygulamayla ağrısız bir şekilde işlem tamamlanmaktadır. Bu dolguların 6-12 ay süre ile kalıcılıkları vardır. Arzu edilen şekil ve kalınlık elde edilene kadar hasta ile birlikte beraber o anda işbirliğinde olma imkanına sahip oluyoruz.

Yağ dokusu enjeksiyonu, dermal greftler ve yapay silikon benzeri malzemelerle bu işlemi kalıcı şekilde de yapabiliyoruz. Bu işlemler küçük cerrahi yöntemlerle 30 dk gibi bir sürede yapılmaktadır.

Dudakların Kalın Olması

Dudakların kalınlığı ağız içinden yapılan doku inceltme teknikleri kullanılarak cerrahi olarak yapılmaktadır. Lokal anestezi altında 30 dk süren işlemlerle bunu yapıyoruz.

Dudakların Sarkık ve Uzun Olması

Dudak kaldırma (Lifting) yöntemleri ve doku kaydırma teknikleri ile lokal anestezi altında dudakların kaldırılması ve burun mesafesinin kısaltılması gerçekleştirilmektedir. Lokal anestezi altında 30 dk süren işlemlerle bunu yapıyoruz.