Meme Dikleştirme Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur?

Ankara meme dikleştirme; meme dokusunun gevşemesi ve yumuşaması sonucunda sarkıklık yaşanması durumunda tercih edilen meme estetiği yöntemlerinden biridir. Meme bölgesinin güzel ve ölçülü görünmesi her kadın için büyük önem taşımaktadır. Meme ölçüsü normalden büyük olanlara küçültme, normalden küçük olanlar büyütme işlemi yapılırken; memede sarkma yaşanması durumunda da meme dikleştirme ameliyatı uygulanmaktadır.

Meme Sarkması Nasıl Anlaşılır?

Meme sarkması; memedeki kas dokusunun gevşemesi, yağ dokusunun yer çekimine yenik düşmesi sonucunda gerçekleşmektedir. Meme ucu; meme katlantı çizgisinin altında ise memede sarkma söz konusudur. Meme uçlarının tam aşağı doğru bakması da meme sarkması probleminin belirtilerinden biridir. Meme dikleştirme ameliyatı öncesinde ayrıntılı muayene ile meme sarkma düzeyiniz belirlenmektedir.

Meme sarkması nedenleri aşağıdaki şekilde sıralanabilmektedir;

  • Fazla kilo alıp verme
  • İleri yaş
  • Doğum ve emzirme
  • Meme ölçüsünün normalden büyük olması

Ankara Meme Dikleştirme Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Ankara meme dikleştirme ameliyatı; fiziksel olarak sağlıklı ve 18 yaşından büyük olan her kadına uygulanabilmektedir. Meme sarkmasında ameliyata ihtiyaç olup olmadığına hekim muayenesi sonrasında karar verilmektedir.

Ankara Meme Dikleştirme Ameliyatı Öncesi

Ankara meme dikleştirme ameliyatı öncesinde bilinmesi gereken noktalar aşağıdaki şekilde sıralanabilmektedir

  • Ameliyat öncesinde mamografi ve meme ultrasonu ile değerlendirme yapılmalıdır.
  • Sarkma oranını değerlendirmek ve ne kadar dikleştirileceğini belirlemek için doktorunuza muayene olun.
  • Dikleştirme ameliyatı ile kombine diğer estetik ameliyatlara karar verilmelidir.

Ankara Meme Dikleştirme Ameliyatı

Ameliyat öncesinde sarkma oranı belirlenmekte ve uygulanacak cerrahi yönteme karar verilmektedir. Genel anestezi altında uygulanan ankara meme dikleştirme ameliyatı yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Ameliyat öncesinde özellikle 40 yaş üstü kadıların meme ultrasonu ve mamografi çekimine başvurması önerilmektedir. Aynı zamanda yine bu süreçte kullanılan ilaçlar doktor kontrolünde alınmalı ve kan sulandırıcı etkisi bulunan ilaçlar kesilmelidir.

Bağışıklık sisteminin güçlü tutulması hem ameliyat sürecini hem de ameliyat sonrası iyileşme sürecini olumlu bir şekilde etkilemektedir.

Ankara meme dikleştirme ameliyatı sonrasında yerleştirilen drenler 48 saat içerisinde çıkarılmaktadır. Dikişlerin alınması işlemi için ise 15 gün beklenmelidir. Memenin son şeklini görebilmek için ise yaklaşık 10 hafta beklemek gerekmektedir.

Meme dikleştirme ameliyatı; meme küçültme ya da meme büyütme ameliyatları ile kombine şekilde de uygulanabilmektedir. Bu süreçte ameliyatın başarılı bir şekilde tamamlanması ve risk faktörlerinin önüne geçilmesi amacı ile hekim seçimi oldukça önemlidir.

Ankara İzsiz Meme Dikleştirme Ameliyatı 

Ankara izsiz meme dikleştirme ameliyatı sonrasında iz kalmaması ne yazık ki mümkün değildir. Ancak ameliyatı uygulayacak doktorun tecrübesine bağlı olarak ameliyat izleri minimum düzeye indirilebilmektedir.

Meme Dikleştirme Ankara hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

meme-kucultme
Meme Küçültme Ankara

Meme küçültme ameliyatları birçok yöntemi içermektedir. Bu yöntemler cerrahın tercihi…

Devamını Oku
gogus-estetigi
Göğüs Estetiği Ankara

Göğüs estetiği birçok farklı işlemi ifade etmektedir. Göğüs burada meme ile ayni anla…

Devamını Oku
meme-diklestirme-ankara
Meme Dikleştirme Ankara

Yapısal olarak, yaşlanma, kilo kaybı ve hamilelik sonrası dönemde memelerde sarkma ve…

Devamını Oku