Yüz Kırıkları

Trafik kazası veya çarpma sonucunda yüz kemiklerinden biri, birkaçı veya tümü kırılabilmektedir. Bu kırıkların onarılması özel vida ve plaklarla yapılmaktadır. Bazı durumlarda ise cerrahi olmayan konservatif yöntemlerle istenilen sonuçlar elde edilebilmektedir.

Yüz Kırıkları Tedavisi

Yüz kemikleri hem fonksiyonel olarak hem de estetik olarak oldukça önem arz eden yapılardır. Gözleri barındıran göz yuvaları yani orbita kırıklarında çift görme dediğimiz görme bozukluğu oluşabilir. Bunun yanında göz seviyelerindeki farklılıklar da oldukça dikkat çeken estetik bozukluklara neden olmaktadır. Gözler içeriyeçökmüş bir görünüm alabilmektedir.

Burun kemik ve kıkırdaklarındaki kırıklar ise estetik bozukluk yanında nefes alamama şikayetlerine de neden olmaktadır.

Sinüs kemiklerinin kırıkları görüntü bozukluğu yanında enfeksiyon ve genel sağlık sorunlarına da neden olmaktadır.

Alt ve üst çene kırıkları dişlerin birbirlerinin temasının bozulmasına neden olarak çiğneme fonksiyonunun bozulmasına neden olmakta ve yüz ifadesi bozulmaktadır.

Genel anlamda yüz kemiklerinin kırılması, çökme, çıkıntı ve şekil bozukluklarına neden olduğu için cilde yansımaları esteti olarak kişinin yüz şekil ve yapısını bozmaktadır.

Plastik Cerrahiye ek olara Maksillo-fasiyal Cerrahi Uzmanlığımızın da olması nedeniyle bu bölgede oldukça tecrübe sahibiyiz.

Maxillofasiyal Cerrahi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

deri-tumorleri
Deri Tümörleri

Deri tümörleri denince akla ilk olarak “ciltteki olağandışı kabartı veya renk değişik…

Devamını Oku
deri-tumorleri-benler-kanserler
Ben Aldırma

Her insanın vücudunda farklı renklerde lekeler ve tümörler mevcuttur. Bunlardan bazıl…

Devamını Oku