Dolgu

Cilt kişiden kişiye değişir. Bazıları daha erken yaşlanma belirtileri gösterirken diğerleri. Her ne kadar kırışıklıklar da görünse de, formasyonun şekline bağlı olarak cildin yerçekimi ve sarkmasından kaynaklanan kırışıklıklar (alnın ve gözlerin etrafındaki) ve yüzdeki kırışıklıklar (cilt etrafındaki kıvrımlar) olarak kabul edilir. Kırışıklıkların bulunduğu yere ve türüne bağlı olarak farklı yöntemler uygulanır. Alındaki kırışıklıklar ve gözler yaşlı bir yüz verir ve kaşlar arasındaki kırışıklıklar kötü bir yüz sebebidir.

Estetik uzmanlar tarafından uygulanan dolgu yöntemiyle kırışıklıklar kısa bir işlemden sonra azaltılabilir. Çalışmalara göre 3-7 gün içinde kırışıklıkları etkilemeye başlıyor ve 4-6 ay sürüyor.

Küçük gözenekli, pürüzsüz, kırışmamış ve canlı bir cilt sağlıklı bir cilt demektir. Her ne kadar kırışıklıklar benzer görünse de, kırışıklık (alın ve göz çevresine) ve formasyonun şekline bağlı olarak cildin yerçekimi ve sarkmasından (cilt ağız boyunca katlanır) kaynaklanan kırışıklıklar olarak değerlendirilebilir. Tüm kırışıklıklar için tedavi yoktur. Kırışıklıkların bulunduğu yere ve türüne bağlı olarak farklı yöntemler uygulanır. Uygulanan yöntemler: kimyasal peeling, mekanik peeling (dermabrazyon-mikrodermabrazyon), lazer tedavisi, plazmalit işlemi, sentetik veya doğal dolgu maddeleri. Cildin daha sağlıklı ve genç görünmesi için ciltte şişliği gidermeli (dermabrazyon, soyulma, lazer), depresyonu hafifletmeli (dolgu enjeksiyonları), yüz kaslarını azaltmalı, önlemeli veya minimize edilmelidir. Bu nedenle, bu yöntemler sıklıkla kombinasyon halinde kullanılır. Dolgu uygulanacak hasta, tüm soru ve problemleri cerrahla paylaşmalı ve riskleri incelemelidir.

Enjeksiyon ile Dolgu

Yüzünüzün çeşitli nedenlerden dolayı bozulması olabilir ve bu durum güzelliğinizi doğrudan etkileyebilir. Aynaya her baktığınızda yüzünüzdeki mutlu bir gülümseme paha biçilemez olacaktır.

Uygulamaya uygun olarak dolgu uygulamaları şu şekilde yapılabilmektedir:

1- Işık doldurma: göz çevresine doldurma için verilen ad. Geciken torbalar, sarkmalar ve morluklar giderilir. Bu uygulama sayesinde görünümünüz daha genç ve daha canlı görünüyor.

2- Alın ve kaş arasındaki dolgu: kırışıklıkları gidermek için yapılır.

3- Yanak Doldurma: Yanaklardaki kırışıklıkları yaş ile ortadan kaldırmak ve elmacık kemiklerini berraklaştırmak için yapılır. Bu dolgu ile yüz ifadesi netlik ve güzellik kazanır. Yanak estetiğinde doğal ve saf güzellik çok önemlidir.

4- Parçalı Dolgu: ağız kenarındaki asimetrik görüntüyü düzeltmek veya ağız çevresindeki kırışıklıkları gidermek için yapılır.

5- Dudak Dolgusu: Dudakların şeklini netleştirmek, ince dudakları kalınlaştırmak ve dudak çevresindeki kırışıklıkları gidermek için yapılır.

6- Çene Ucu: Çenenin konturunu netleştirmek ve çenenin yüze oranını ayarlamak için yapılır.

7- Sıvı Yüz Germe (tam yüz dolgusu) Büyüme hormonu ve PRP enjeksiyonları ile birlikte bir sıvı yüz paketi ile birlikte kullanılır. Böylece, elmacık kemikleri fark edilir hale gelir, çeneler tam ve temiz hale gelir, kırışıklıklar giderilir ve istenirse burun düzeltilebilir. Böylece, yüz daha canlı ve genç hale gelir. Hızlı bir iyileşme süreci olan bir uygulamaya sahip olmak, onu tercih nedeninizdir.

enjeksiyon-ile-dolgu

dolgu-nerede-yapilir

Dolgu Nerede Yapılır?

Yüz, dudak ve burun çizgileri, kaşlar arasındaki dikey çizgiler, üzüntü çizgileri (kukla), dudakların köşelerinden aşağıya doğru çıkan hüzün çizgileri ve sonuçtaki gözyaşı kanalları üzerinde gerçekleştirilir. Derin dolgular ile elmacık kemikleri ve çenenin ucu tespit edilebilir. İnce dolgular, kargaların göz kenarları boyunca durmasını ve dudaklarda dikey sigara çizgilerinin oluşmasını sağlar. Nemlendirici özelliklere sahip saf hyaluronik asit tüm yüze, dudak kenarlarına, boyuna, dekolte bölgesine ve ellere uygulanabilir.

Gençleştirme prosedürlerinde ellerdeki yumuşak dokuların kaybı derin dolgularla giderilir ve nemlendirilen hyaluronik asit nedeniyle kişinin bedeninin cilt kalitesi de artar.

Dudak Dolgusu hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.

Dolgu hangi bölgelere uygulanır?

Yüz, burun, dudak, çene, yanak gibi bölgelere dolgu işlemi uygulanabilir.

Dolgu estetik midir?

Dolgu, cerrahi olmayan bir estetik operasyondur.

Dolgu kimlere uygulanmaz?

Dolgu, hamile ve emzirenlere, küçük yaştaki çocuklara, alerjik reaksiyon gösterenlere ve enfeksiyon yaşayan kişilere uygulanmaz.

Dolgunun yan etkileri nelerdir?

Dolgunun yan etkileri, şişlik, kızarıklık, hassasiyet olabilir.

Dolgunun kalıcılığı ne kadar?

Yüz üzerinde herhangi bir bölgeye yapılan dolguların kalıcılığı hem kişiye hem bölgeye göre değişmektedir. Çene bölgesi 2 yıla kadar dayanırken, dudaktaki dolgular 1 yıla kadar kalabilir.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

secret-altin-igne-radyofrekans-uygulamasi
Secret Altın İğne Radyofrekans Uygulaması

Deri yüzeyini sıkılaştırarak kollajen yapımını tetikler ve elastik özelliği artırarak…

Devamını Oku
odaklanmis-yuz-ultrasonu
Odaklanmış Yüz Ultrasonu

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte cerrahi yapılmadan cilt gençleştirme ve sıkılaştır…

Devamını Oku