Dolgu

Dolgu

Dolgu

Yaşlanan ciltte sarkmalar, çökmeler ve kırışıklıklar oluşur. Dokuların hacmi azalır. Dolgu maddeleri kullanılarak ciltteki kırışıklıklar ya da kaybedilen yapılar yerine konularak cilde diri ve sağlıklı bir görünüm sağlanır. Dudakları kalınlaştırma, çökük bölgeleri doldurma ve çene belirginliğini artırmak amacıyla da dolgu kullanıyoruz. Bu işlemler neticesinde gençleşen bir yüz görünümünü ortaya çıkar.

Hastanın kendi yağı ile yapılan dolgulara lipoenjeksiyon diyoruz. Bu yağlar hastanın karnından veya basenlerinden alınarak yapılmaktadır. Bu bölümde bahsi geçen dolgular, ise hazır olarak bize gelen ve uygulamaya hazır olarak üretilmiş materyallerdir.

Bu maddelerden en çok kullanılanı ve en güvenilir olanı hyaluronik asit içeren ürünlerdir. Hyaluronik asit, aslında ciltte bulunan doğal bir maddedir. Ciltte su tutarak cilde hacim sağlar. Biz en güvenilir ve en kaliteli dolgu markalarını kullanıyoruz. Vücudunuz bizim için önemlidir. Güvendiğiniz bir marka varsa bunu bizimle paylaşın. Biz de güvenilir olup olmadığını size söyleyelim. Yüzün farklı bölgelerinde farklı ürünler kullanıyoruz. Her ürünün farklı özellikleri mevcuttur. Bu maddenin kalıcılığı 6 ay ila 3 yıl arasında değişmektedir.

Kalsiyum hidroksiapatit içeren ürünler de yine dolgu amaçlı kullanılmaktadırlar. Bunların da 2-3 yıla kadar kalıcılığı söz konusudur. Uygulamadan önce iğnenin batışını hissetmemeniz için lokal anestezik içeren kremler veya buz uygulaması yapılmasını öneriyoruz.