Maxillofasiyal Cerrahi

Yüz deformiteleri, kemik şekil bozuklukları, gözkapağı ve burun deformiteleri, çene şekil bozuklukları cerrahi yöntemlerle düzeltilmektedir.

Maxillofasiyal Cerrahi Nedir? 

Prof. Dr. Hüseyin Borman’ın Estetik, Plastik ve Rekostrüktif Cerrahi Uzmanlığına ek olarak Maksillofasiyal Cerrahi Uzmanlık diploması da mevcuttur. Bu konularda oldukça yoğun bir çalışma tecrübesi mevcuttur. Yüz ve kafa derisi tümörlerinin cerrahi olarak çıkarılması, yüz kemiklerinden kaynaklanan (çene, burun, elmacık kemikleri gibi) tümörler, ağız içi tümörleri (dil, yanak, diş etleri, damak gibi) cerrahi tedavilerini yapmaktadır.

Tümörlerin çıkarılması sonrasında ortaya çıkan doku eksiklikleri, doku transferleri (nakilleri) ile cerrahi olarak kapatılmaktadır.

Yüz şekil bozuklukları, gelişimsel sorunlar ve doğumsal anomaliler cerrahi olarak düzeltilmektedir. Yüz kemik kırıkları, şekil bozuklukları da ameliyatla düzeltilmektedir. Yanık sonrasında göz kapakları, ağız, yanak ve burun gibi organların şekil bozuklukları düzeltilmektedir. Yara izleri çeşitli ameliyat ve ameliyatsız yöntemlerle azaltılmakta/giderilmekte veya daha belirsiz bir hale getirilmektedir. Maksillofasial ve rekonstrüktif cerrahi prensipleri ile dışarıdan görülen deformitelerin düzeltilmesi sağlanmaktadır.

Yüz Kırıkları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

yuz-kiriklari
Yüz Kırıkları

Trafik kazası veya çarpma sonucunda yüz kemiklerinden biri, birkaçı veya tümü kırılab…

Devamını Oku
iyilesmeyen-yaralar
İyileşmeyen Yaralar

Yatalak hastalarda oluşan bası yaraları, diyabetik ayak yaraları, kaza sonrası oluşan…

Devamını Oku
el-cerrahisi
Ankara El Cerrahisi

El cerrahisi el ile ilgili doğumsal anomalilere ve sonradan oluşan yaralanmalara bağl…

Devamını Oku