Mezoterapi

Mezoterapi ilk kez 1952 yılında kullanılmıştır. Bu, Michel Pistor tarafından estetik amaçlı uygulanan tıbbi bir prosedürdür. Mezoterapi cilt gençleştirme, gençleştirme, bölgesel zayıflama, selülit, çatlaklar, lekeler, yara izi, saç tedavisi, akut ve kronik ağrı, spor yaralanmaları, çeşitli cilt hastalıkları için dünya çapında kullanılmaktadır.

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi hem kadınlarda hem de erkeklerde saç kaybını önleyen, aynı zamanda saç büyümesini sağlayan ve bir kellik tedavisi olarak da kullanılabilen bir yöntemdir. Kellik sahibi kişilerin saç derisine gerekli vitamin, mineral ve besin sağlayarak saç dökülmesini önler. Bu, kafa derisine, besin içeren bir enjektöre sıvı enjekte edilerek yapılır. Bu yöntem aynı zamanda hücresel metabolizmayı hızlandırır, enfeksiyonları ortadan kaldırır ve kafa derisindeki kan dolaşımını önemli ölçüde arttırır. Ayrıca saç köklerini uyarır ve uzun, güçlü, hacimli ve sağlıklı saçlara ulaşmanıza yardımcı olur. Mezoterapi yönteminde çok ince iğneler, vitaminler, mineraller, antioksidanlar ve güçlendirme ve bakım için diğer bileşenler kullanılarak kafa derisinin altına 2-3 mm enjekte edilir. Kural olarak, saç ekiminden 6 ay sonra kullanılır ve yeni saç tellerinin güçlendirilmesiyle daha fazla saç dökülmesi önlenebilir.

Yüz Mezoterapisi (Mesolifting)

Güneş hasarı ve kollajen kaybı birlikte cildin dolgunluğunu ve görünümünü bozar. Yüz mezoterapisinde, preparatlar az miktarda karıştırılarak doğrudan ciltle ve cilt altında karıştırılır. Mezoterapi, cilt maddeleri için kısa sürede etkili olabilir. Ayrıca, ilaçlar çok küçük miktarlarda verildiğinden, kullanılan maddelerin yan etkilerinin olasılığı azalır. Yüz mezoterapisi (mesolifting) cildi yenileyen, kırışıklıklar ve sarkma için etkili ve doğal bir yöntemdir. Mesolifting oldukça etkili bir yaşlanma karşıtı ajandır. Ciltte kollajen sentezini uyarır; gençleştirme, güçlendirme ve parlaklık sağlar. Yüz mezoterapisinden sonra cilt daha taze ve daha gergin görünür. Cilt elastikiyeti artar ve cilt sarkması azalır. 

Yüz mezoterapisi başlangıçta 1-4 hafta aralıklarla verilir. Bu ortalama 4-6 seanstan sonra her 3-6 ayda bir tekrarlanabilir. Yüz mezoterapi sonuçları ikinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Cilt gençleşmesinin etkisi prosedürün tamamlanmasından sonra da devam eder.

sac-mezoterapisi

yuz-mezoterapisi

İğnesiz Mezoterapi

Son yıllarda sıklıkla tercih edilen mezoterapiye alternatif olarak geliştirilen iğnesiz mezoterapi sayesinde cildi ağrı ve ağrı olmadan yenilemek artık mümkün. Yüz mezoterapinin en önemli özelliklerinden biri aktif karışımıdır. Uygulamadan sonra, cilt altındaki kollajen üretimi ve güçlü bir kaldırma etkisi, cilt problemlerini tedavi etmeye ve yeni kollajen oluşumunu başlatmaya ve hücrelerde biyolojik stimülasyon gerçekleştirmeye devam eder.

Mezoterapiye ihtiyaç duyan ancak enjeksiyondan korkan hastalar için ideal olan mesopilling, yüz, boyun, göğüs ve dekolte üzerine sarkma, sıkma, gevşetme, yara izlerini tedavi etmek, çatlakları tedavi etmek ve nokta işlemlerinde kullanılır. Uygulamadan başarılı sonuçlar da elde edilmiştir. Mezopilasyonlu bir dolgu maddesiyle birlikte, her iki uygulamanın etkisinin arttığı sinerji elde edilir. Lazer veya radyo frekansı işlemede, bir ip ve rulo ile kullanılabilir.

Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

İlk olarak, selülit alanının kalınlığı, mezoterapistin çalışacağı derinlik ve giriş açıları ultrason (ultrason) kullanılarak belirlenir. Sadece 4 milimetrelik steril iğneler sadece bir kez yerleştirildiğinde, aktif ilaçlar cilt tabakasına bir santimetre mesafeye batırılır. Bu ilaçların kılcal dolaşım yoluyla selülit alanı üzerinde doğrudan etkisi vardır. Böylece, dokulardaki ödemi eritir ve lenf ve kanın dolaşımdaki bozulmasını düzeltirler. Hasar görmüş yağ hücreleri ve kan dolaşımı arasındaki bağlantı yeniden kurulur ve yağ hücrelerinde biriken yağ tekrar çalışmaya başlar, şeker ve yağ asitlerinden ayrı tutulur ve kullanıma uygun hale gelir.

Mezoterapi sırasında, bu yağlar vücut tarafından düşük kalorili bir rejimde enerji olarak tüketilir. Mezoterapisi olmayan bir diyet, vücudun normal bölgelerinde yağ kaybına neden olarak, yerel aşırılığı daha belirgin hale getirir. Yağ dokusu, hastanın yüzünde, göğsünde ve kalçalarda ve bacaklarda bulunan yağ dokusu gibi üst vücudundan kaybolur. Mezoterapide, kişi lokal olarak selülit yağını kaybettiği için gerekli formu kısa sürede geri kazanır. Tedavi tamamlandığında hastanın ultrason taraması uzman bir doktor tarafından yapılır. Böylece, selülitin mezoterapiyle tedavisi kanıtlanmıştır.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

aski-yontemleri
Ankara Askı Yöntemleri

Özel tırtıklı veya koni şeklinde askı ipleri kullanılarak kaş, yanak ve boyun derisi …

Devamını Oku
secret-altin-igne-radyofrekans-uygulamasi
Secret Altın İğne Radyofrekans Uygulaması

Deri yüzeyini sıkılaştırarak kollajen yapımını tetikler ve elastik özelliği artırarak…

Devamını Oku