Göz bölgesi gerek fonksiyonel gerekse de estetik açıdan insanlar için büyük önem taşımaktadır. Ancak bazı durumlarda göz çevresindeki dokular birtakım deformasyonlara uğramakta ve insanın çok daha yaşlı görünmesine neden olmaktadır. Aynı zamanda görüş açısı ve görme alanını da etkileyen bir durum olan göz kapağında sarkmalar meydana gelmektedir. Göz kapağındaki sarkmalar ameliyatsız göz kapağı yöntemleri ile tedavi edilebilmektedir.

Göz kapağında özellikle yaşlanmaya bağlı birtakım deformasyonlar yaşanabilmektedir. Bu deformasyon ve yaşlanma etkilerinin önüne geçilebilmesi için günümüzde birçok kadın kozmetik ürünlerden faydalanmaktadır. Ancak hiçbir kozmetik ürünün özellikle göz bölgesindeki dokular üzerinde kalıcı ve etkin bir gençleştirme sağlamamaktadır. Bu nedenle gerek bilimsel çalışmalar gerekse de teknik imkanların gelişmesi sonucunda estetik işlemler uygulanabilmektedir. 

Ameliyatsız göz kapağı estetiği günümüzder Plexr yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Plexr yöntemi Sağlık Bakanlığınca da uygun görülen her cilt tipinde uygulanan bir yöntemdir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Öncesi

Göz kapağının deforme olmaması için zaman geçmeden gerekli önlemler alınmalıdır. Bu önlemler;

  • Göz sağlığına dikkat edilmesi
  • Cilt tipine uygun kozmetik ürünler kullanılması
  • Kaliteli ve alkol içermeyen makyaj malzemelerinin tercih edilmesi
  • Sağlıklı ve dengeli beslenilmesi
  • Alkol ve sigara kullanılmaması
  • Göz egzersizleri yapılmasıdır.

Ancak tüm bu uygulamaların yanında zamanla göz kapaklarında kırışıklıklar oluşabilmektedir. Bu kırışıklıkların giderilmesi için uygulanacak olan cerrahi dışı Plexr yönteminden önce herhangi bir hazırlık yapılmasına gerek bulunmamaktadır. Başvurduğunuz doktora göz sağlığınızı muayene edecek, cilt tipinizi ve göz kapaklarınızdaki kırşıklık oranını değerlendirecek ve Plexr uygulama seansına başlayacaktır. 

Ameliyatsız göz kapağı estetiğinde seans sayısı; cilt tipine ve kırışıklık oranına göre değişkenlik gösterebilmektedir. 

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği ve Botoks

Ameliyatsız göz kapağı estetiğinde botoks yöntemi de sıklıkla tercih edilmektedir. Botoks gerek estetik gerekse de sağlık açısından günümüzde oldukça farklı bölgelerde kullanılmasının yanı sıra göz kapaklarındaki kırışıklıkların tedavisinde de tercih edilebilmektedir. 

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği ve Plazma Enerjisi

Teknik imkanların gelişmesi ile gerek sağlık gerekse de estetik alanında birçok uygulama ameliyatsız bir şekilde uygulanabilmektedir. Bu durumda birçok enerjiden yararlanılmaktadır. Plazma enerjisi de özellikle göz kapağı bölgesinde açığa çıkan yaşlanma belirtilerinin önüne geçilmesinde etkili olmaktadır. 

Göz Kapağı Estetiği Ankara hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İlgili Makaleler