Yaşlanma göz etrafında başlayınca üst göz kapakları derisi gevşer ve sarkar. Bazen görmeyi engelleyecek kadar ileri boyutlara ulaşabilir. Yağ paketleri kaş altında görünür şişliklere ve deformasyonlara yol açar. Gözaltında torbalar oluşur, göz etrafında ‘kaz ayağı kırışıklıkları’ ortaya çıkar. Kişi yorgun ve yaşlı görünür. Estetik göz kapağı ameliyatı ile bu belirtiler giderilerek daha genç ve dinamik bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Üst ve alt gözkapağı kesileri katlantı bölgelerinden ve kirpik dibinden yapılır. Belirgin bir iz görünmez. Üst gözkapağı kaşla beraber aşağıya sarkar. Bu sarkmayla beraber deri fazlası katlantılar oluşturur ve yaşlı bir göz bölgesi ortaya çıkar. Üst gözkapağı ameliyatı gözkapağının katlantı yerinden kesi yapılarak uygulanır ve gizli kalır, görünmez. Deri fazlası çıkarıldıktan sonra göz torbaları alınarak şişlikler giderilir. Alt gözkapağında ise kesi kirpiklerin hemen altından yapılır. Bu bölgede yapılan kesiler de çok iyi iyileşme gösterdiğinden izi belli olmaz. Aynı şekilde torbalar alınır ve düzgün bir yüzey elde edilir. Ameliyattan sonra gözler kapatılmaz. Hasta rahatça görebilir.

Ameliyat süresi yapılacak uygulamaya göre ortalama 1 saat civarında değişmektedir. Lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Ameliyattan sonra hasta evine gidebilmektedir.

RF Yöntemi ile Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatı düşünmeyen hastalarda soğuk plazma sistemiyle RF destekli cihazlarla göz kapağı deri sarkması ve deri fazlasının azaltılması mümkün olmaktadır.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İlgili Makaleler