Ankara Ameliyatsız Yüz Estetiği

Ankara Ameliyatsız Yüz Estetiği Nedir?

Ankara Yüzdeki sarkma ve kırışıklıklara karşı uygulanan cerrahi bir işlem içermeyen müdahaleler ameliyatsız yüz estetiği olarak adlandırılmaktadır. Genel anestezi gerektirmeyen, işe ve günlük hayata dönüş süreci hızlı olan ayrıca ameliyatın olası yan etkilerini taşımayan bu yüz germe yöntemleri oldukça avantajlı görülmektedir. 

Ankara Ameliyatsız yüz germe özellikle 40-45 yaş aralığı ve sonrasında yoğun tercih edilmektedir. Yapılan işlemler cilt altı dokuları da iyileştirdiği için aynı zamanda yaşlanma karşıtı olma özelliği de taşımaktadırlar.

Ameliyatsız Yüz Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız yüz estetiği tek veya birkaç seansta gerçekleşen basit ve etkili işlemlerdir.  Seanslar genellikle 20-30 dakika sürmekte ve  seans sayısı 1 ile 6 seans arasında değişiklik göstermektedir. İşlemler çoğunlukla yıllarca etkisini sürdürmeye devam etmektedir. Genellikle yüz germe amacı ile uygulanan işlemler aynı zamanda yaşlanma karşıtı olmaktadırlar. 

Ameliyatsız yüz germe estetiği, özellikle ameliyattan çekinen ve kendini ameliyata hazır hissetmeyen kişiler için oldukça avantajlı bir çözüm sağlamaktadır. 

ankara-ameliyatsiz-yuz-estetigi-nedir

ameliyatsiz-yuz-estetigi-nasil-yapilir

Ameliyatsız Yüz Estetiği Teknikleri

Lazerlift ile Yüz Germe: Cilt ve cilt altı dokuların lazer aracılığı ile ısıltılması yöntemidir. 50-60 derecede ısıtılan kollajen kısalmaktadır. Kollajenlerin kısalması ile cilt gerilir ve kısalan kollajenlerin alanında yeniden kollajen üretimi başlar. Böylece cilt gerginleşmekle beraber tazelenmiş de olmaktadır.

Mikro Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe: Cilt ve cit altı dokuları ses dalgaları ile etkileyerek gerçekleştirilen yöntemdir. Özellikle yanak sarkmalarında ve hafif gıdı çıkmasında tercih edilmektedir.

Altın Frekans ile Yüz Germe: İğnelerin mekanik etkisi ve radyofrekansın ısıtıcı özelliği ile birlikte cildin gerilmesi ile gerçekleştirilen bir ameliyatsız yüz germe yöntemidir. Ortalama olarak 3 seans sürer ve seans araları 3-5 hafta olmaktadır. Özellikle akne izleri olan kişiler için oldukça yararlıdır.

Örümcek Ağı İle Yüz Germe: Zamanla eriyip atılan iplerle gerçekleştirilen örümcek ağı (iple yüz germe) tekniği hafif gıdılarda ve çene hattının bozulması gibi durumlarda yaygın olarak tercih edilmektedir. Bu nedenla daha çok yüzün alt bölgelerine uygulanmaktadır. 

Ultherapyh: Yüz germe, kaş kaldırma, hafif gıdıları toparlamada ve dekolte deformasyonunda uygulanan bir ameliyatsız yüz germe yöntemidir. Sadece 30 dakika ve tek seans süren bir işlemdir. 

Yüz Mezoterapisi: Anti-aging tedavi olan yüz mezoterapisi cilde daha canlı ve ferah bir görünüm kazandırmaktadır. Ciltteki lekelerin rengini açmakta ve cildi sıkılaştırmakta etkili olan mezoterapi özellikle gözaltı morlukları, pigmentasyon lekeleri ve elastike kaybı gibi problemlerde oldukça etkili olmaktadır. 

Thermage Yüz Germe: Özellikle son dönemde popülerliğini arttırmış olan thermage ile yüz germe yöntemi etkili bir yaşlanma karşıtı uygulamasıdır. Tek bir seans olarak uygulanan işlemin etkisi ile senelerce sürmektedir. 

Ankara Yüz Estetiği hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.

 

Ameliyatsız yüz germe ve gençleştirme teknikleri nelerdir?

Bu başlık altında birçok uygulama sayılabilir. Dolgu, mezoterapi ve botoks uygulamaları en yaygın olanları. Botoks ile yüz kaslarının ortaya çıkardığı kırışıklıklar önlenmekte ve düzeltilmektedir. Dolgu uygulamalarıyla yüzdeki hacimsel doku eksiklikleri düzeltilmekte ve gerginlik artırılmaktadır. Derin çizgiler ve oluklar giderilmektedir. Bunların dışında enerji bazlı özel cihazlar var. HIFU odaklanmış ultrason ve altın iğne radyofrekans uygulamalarıyla ameliyatsız yüz germe denilen işlemler yapılmaktadır. Ayrıca ameliyatsız göz kapağı estetiği için soğuk plazma uygulaması sıkça uygulanan işlemlerdendir. Çok ileri düzeyde yüz sarkması olmayan kişilerde kollajen içeriğinde artma hem deri kalitesinde artış hem de gerginlik etkisi ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda koruyucu etki sayesinde yaşlanmayla birlikte ortaya çıkan sarkma en aza indirilmektedir.   

Ameliyatsız yüz estetiği uygulamaları ne kadar sürede tekrarlanır?

Ameliyatsız yüz estetiği birçok işlemi kapsadığı için genelleme yapmaya çalışmak pek doğru olmaz. Bazı işlemlerin 4-6 ayda tekrarlanması iyi sonuçlar vermektedir. Botoks uygulaması bunlardan bir tanesidir. Dudaklara uygulanan bazı dolgular da miktarına göre 6-12 ay içinde tekrarlanmaktadır. Yüz dolguları genellikle1-1.5 yıl kalıcılığa sahiptir. Daha uzun ömürlü olanları da vardır. Bu yüzden bunların cinsine göre farklı zamanlarda tekrarlanmaları gerekir. HIFU yani yüz odaklanmış ultrasonu da sarkma ve cilt yapısına göre 6-12 ay sonra tekrarlanması iyi bir sonuç elde etmek için uygundur. Altın iğne radyofrekans uygulaması da her sene tekrarlanması ideal yüz görünümüne sahip olmak için önemlidir.

Ameliyatsız yüz estetiğinde dolgu ve botox hangi bölgelere uygulanır?

Dolgu yüzün her alanına uygulanabilmektedir. Dolgu denince tek bir çeşitten bahsetmiyoruz. Her bölge için farklı dolgu kullanımı uygundur. Gözaltı için farklı ışık dolgusu, derin ve yüzeyel kırışıklıklar için ayrı dolgular, elmacık kemikleri dolgunluğunu artırmak için daha kalın ve çapraz bağları yoğun dolgular tercih edilmektedir. Burun, çene, dudaklar ve alın yine dolgu uygulamaları yaptığımız alanlardır. Botoks yani botulinum toksin uygulamasını temelde yüzdeki kırışıklıkları kasları durdurmaya yönelik etkisi sayesinde gerçekleştiriyoruz. Yüzün hemen her yerinde bu etkiyi elde etmek mümkün ancak standart uygulamada alın, göz çevresi, ağız çevresi ve burun üzerinde çalışma yapıyoruz.

Ameliyatsız yüz estetiği sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Her işlem sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Botox uygulaması sonrasında 3-4 gün çok sıcak banyo, sauna, hamam gibi ortamlarda bulunulmaması ve yüzün aşağıya doğru fazla sarkıtılmamasını öneriyoruz. Dolgu uygulamalarında bazı durumlarda yüz üstü yatılmaması ve masaj yapılması gibi bazı önerilerimiz olmaktadır. Altın iğne radyofrekans sonrasında aynı gün makyaj yapılmaması ve serin ortamda bulunulması uygun olacaktır. HIFU sonrasında da yine çok sıcak ve soğuk ortamlarda bulunulmamasını öneriyoruz.

Ameliyatsız yüz estetiği planlaması nasıl yapılır?

Planlama, hastanın yaşı, beklentisi ve ihtiyacına göre yapılmaktadır. Kırışıklıkların derinliği, yüzdeki çökme ve volüm kaybı, sarkma gibi parametreler tespit edilmektedir. Bunlara göre uygun olan tedaviler kombine bir şekilde istenilen sonucu elde etmek için uygulanmaktadır. Kasların hareketi botoksla durdurularak mimiklerden kaynaklanan kırışıklıklar azaltılmaktadır. Çok derin çizgi, oluk ve boşluklarda ise dolgu uygulaması yapılmaktadır.

Ameliyatsız yüz estetiği uygulamaları zararlı mıdır?

Bunların hiçbiri zararlı değildir. Ancak her birinin kullanımı ile ilgili bazı şartları vardır. Aşırı uygulamalarda ve aşırı duyarlılık durumlarında her olayda olduğu gibi bu uygulamalarda da bazı olumsuzluklar oluşabilir. Ancak bunlar günlük hayatta aldığımız risklerden daha fazla riskli değillerdir ve olumsuz bir şey olması halinde yetkin ellerde çözümü de mevcuttur.

Ameliyatsız yüz estetiği etkisi kaç aydır?

Yapılan her işlemin etkinliği farklı sürelerde devam etmektedir. Botoksun etkinliği ortalama 4-6 aydır. Bazı kişilerde daha uzun bazılarında daha kısa sürebilmektedir. Dolgu uygulamaları yapılan bölgeye ve kişiye bağımlı olarak değişmekle birlikte etkinliği 1-3 yıl arasında değişmektedir. Enerji bazlı cihazların etkileri de kişiden kişiye ve yaşlanma derecesine göre değişmekle birlikte ideal sonuçların her yıl tekrarlanması sonrasında elde edildiğini görüyoruz.

Ameliyatsız yüz estetiğinde hangi işlemler uygulanır?

En sık talep edilen ameliyatsız işlemler arasında botulinum toksin (Botox), mezoterapi ve dolgu uygulamalarını sayabiliriz. Bunların dışında cihazlarla yaptığımız bazı uygulamalar da var. Modern dolgular sayesinde yüzdeki volum kayıplarını tamamlayarak şekillendirme yapabiliyoruz. HIFU dediğimiz Yüksek Yoğunluklu Fokuslu Ultrason Sistemini kullanarak yüzdeki sarkmayı azaltarak yüz ovalinde düzelme, çene altı sarkmasında azalma, kaşlarda kalkma, cilt genelinde sıkılaşma ve ince kırışıklıklarda azalma sağlanmaktadır. Burun kenarından ağız kenarlarına inen nazolabial oluklar yüzeyselleştirilmekte ve boyun bölgesi dokuları sıkılaştırılmaktadır. Yüzde farklı tabakalara inerek farklı derinlikteki tabakalarda etki gösterir. Soğuk Plazma ile ameliyatsız Gözkapağı Estetiği yapılmaktadır. Deri yüzeyindeki doku buharlaştırılarak yüzeysel katmanlarda termal hasar oluşturulmaktadır. Bu olay sonucunda deri büzülmesi ve sıkılaştırılması ortaya çıkmaktadır. Deri gevşekliği ve fazlalığı azalmakta ve daha gergin bir hale gelmektedir. Son dönemde bu metodlara eklenen “ALTIN FREKANS” ile ameliyatsız uygulamalar çok daha iddialı hale geldi. Mikro iğneler saniyeler içerisinde cilde girip çıkar. Bu esnada radyo frekans enerjisi vererek deriyi sıkılaştırır ve germe etkisi yapar. Deri yüzeyini sıkılaştırarak kollajen yapımını tetikler ve elastik özelliği artırarak yüzde gergin bir etki yaratır. Gözenekleri sıkılaştırır, kılcal damarları yok eder, lekeleri ortadan kaldırır ve kadife gibi pürüzsüz bir cilt oluşturur. Daha çok yüzeyden derine doğru etki gösterir.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

secret-altin-igne-radyofrekans-uygulamasi
Secret Altın İğne Radyofrekans Uygulaması

Deri yüzeyini sıkılaştırarak kollajen yapımını tetikler ve elastik özelliği artırarak…

Devamını Oku
prp-platelet-rich-plasma-enjeksiyonu
PRP (Platelet Rich Plasma) Enjeksiyonu

Plateletten zengin plazma uygulamasıdır. Bu uygulama kişiden alınan az miktardaki kan…

Devamını Oku