Ankara Ameliyatsız Yüz Estetiği Nedir?

Ankara Yüzdeki sarkma ve kırışıklıklara karşı uygulanan cerrahi bir işlem içermeyen müdahaleler ameliyatsız yüz estetiği olarak adlandırılmaktadır. Genel anestezi gerektirmeyen, işe ve günlük hayata dönüş süreci hızlı olan ayrıca ameliyatın olası yan etkilerini taşımayan bu yüz germe yöntemleri oldukça avantajlı görülmektedir. 

Ankara Ameliyatsız yüz germe özellikle 40-45 yaş aralığı ve sonrasında yoğun tercih edilmektedir. Yapılan işlemler cilt altı dokuları da iyileştirdiği için aynı zamanda yaşlanma karşıtı olma özelliği de taşımaktadırlar.

Ameliyatsız Yüz Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız yüz estetiği tek veya birkaç seansta gerçekleşen basit ve etkili işlemlerdir.  Seanslar genellikle 20-30 dakika sürmekte ve  seans sayısı 1 ile 6 seans arasında değişiklik göstermektedir. İşlemler çoğunlukla yıllarca etkisini sürdürmeye devam etmektedir. Genellikle yüz germe amacı ile uygulanan işlemler aynı zamanda yaşlanma karşıtı olmaktadırlar. 

Ameliyatsız yüz germe estetiği, özellikle ameliyattan çekinen ve kendini ameliyata hazır hissetmeyen kişiler için oldukça avantajlı bir çözüm sağlamaktadır. 

Ameliyatsız Yüz Estetiği Teknikleri 

Lazerlift ile Yüz Germe: Cilt ve cilt altı dokuların lazer aracılığı ile ısıltılması yöntemidir. 50-60 derecede ısıtılan kollajen kısalmaktadır. Kollajenlerin kısalması ile cilt gerilir ve kısalan kollajenlerin alanında yeniden kollajen üretimi başlar. Böylece cilt gerginleşmekle beraber tazelenmiş de olmaktadır.

Mikro Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe: Cilt ve cit altı dokuları ses dalgaları ile etkileyerek gerçekleştirilen yöntemdir. Özellikle yanak sarkmalarında ve hafif gıdı çıkmasında tercih edilmektedir.

Altın Frekans ile Yüz Germe: İğnelerin mekanik etkisi ve radyofrekansın ısıtıcı özelliği ile birlikte cildin gerilmesi ile gerçekleştirilen bir ameliyatsız yüz germe yöntemidir. Ortalama olarak 3 seans sürer ve seans araları 3-5 hafta olmaktadır. Özellikle akne izleri olan kişiler için oldukça yararlıdır.

Örümcek Ağı İle Yüz Germe: Zamanla eriyip atılan iplerle gerçekleştirilen örümcek ağı (iple yüz germe) tekniği hafif gıdılarda ve çene hattının bozulması gibi durumlarda yaygın olarak tercih edilmektedir. Bu nedenla daha çok yüzün alt bölgelerine uygulanmaktadır. 

Ultherapyh: Yüz germe, kaş kaldırma, hafif gıdıları toparlamada ve dekolte deformasyonunda uygulanan bir ameliyatsız yüz germe yöntemidir. Sadece 30 dakika ve tek seans süren bir işlemdir. 

Yüz Mezoterapisi: Anti-aging tedavi olan yüz mezoterapisi cilde daha canlı ve ferah bir görünüm kazandırmaktadır. Ciltteki lekelerin rengini açmakta ve cildi sıkılaştırmakta etkili olan mezoterapi özellikle gözaltı morlukları, pigmentasyon lekeleri ve elastike kaybı gibi problemlerde oldukça etkili olmaktadır. 

Thermage Yüz Germe: Özellikle son dönemde popülerliğini arttırmış olan thermage ile yüz germe yöntemi etkili bir yaşlanma karşıtı uygulamasıdır. Tek bir seans olarak uygulanan işlemin etkisi ile senelerce sürmektedir. 

Ankara Yüz Estetiği hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.

Ameliyatsız Yüz Estetiği SSS Soruları

İlgili Makaleler