Dudak Estetiği

Dudak Estetiği

Dudak Estetiği

Dudaklar özellikle kadınlarda güzel ve estetik görünümün en önemli noktalarından biridir. Uygarlık tarihi boyunca sanat dahil yaşamın her alanında değerlendirilmiştir. Dolgun ve biçimli dudaklar; kadınların çok daha dinç ve güzel görünmesini sağladığına inanılmaktadır.

Günümüzde gerek teknolojinin gelişmesi, estetik uygulamaların çok daha konforlu ve güvenilir bir şekilde gerçekleştiriliyor olmasının sonucunda birçok kadın dudak dolgusu ve diğer dudak estetiği uygulamalarına başvurmaktadır. Dudak estetiği uygulamaları arasında en sık tercih edilen yöntem ise dudak dolgusudur.

Dudak dolgusu; dudak yapılarını ince bulan kadınların yanı sıra dudak kontürünün belirginleşmesini isteyen kadınlara da ve dudak yapıları asimetrik olan kadınlara uygulanmaktadır.

Doğumsal ya da sonradan oluşan şekil bozuklukları, asimetrik problemler ya da hacim ile ilgili problemler dudak dolgusu yöntemi ile oldukça kısa sürede gerçekleştirilebilmektedir.

Dudak Dolgusunda Hangi Madde Kullanılmaktadır?

Dudak dolgusu uygulamasında birçok madde kullanılabilmektedir. Bu maddeler; otojen adı verilen kişinin kendisinden alınan maddenin enjekte edilmesi ya da çeşitli dolgu maddeleridir. Vücuda yabancı olan dolgu maddeler arasında günümüzde en sık başvurulan dolgu maddesi ise hyalüronik asit dolgu maddesidir.

Dudakların İnce Olması

İnce olan dudaklar hyaluronik asit dolgularıyla başarılı bir şekilde kalınlaştırılmaktadır. 5 dakikalık bir uygulamayla ağrısız bir şekilde işlem tamamlanmaktadır. Bu dolguların 6-12 ay süre ile kalıcılıkları vardır. Arzu edilen şekil ve kalınlık elde edilene kadar hasta ile birlikte beraber o anda işbirliğinde olma imkanına sahip oluyoruz.

Yağ dokusu enjeksiyonu, dermal greftler ve yapay silikon benzeri malzemelerle bu işlemi kalıcı şekilde de yapabiliyoruz. Bu işlemler küçük cerrahi yöntemlerle 30 dk gibi bir sürede yapılmaktadır.

Dudakların Kalın Olması

Dudakların kalınlığı ağız içinden yapılan doku inceltme teknikleri kullanılarak cerrahi olarak yapılmaktadır. Lokal anestezi altında 30 dakika süren işlemlerle bunu yapıyoruz.

Dudakların Sarkık ve Uzun Olması

Dudak kaldırma (Lifting) yöntemleri ve doku kaydırma teknikleri ile lokal anestezi altında dudakların kaldırılması ve burun mesafesinin kısaltılması gerçekleştirilmektedir. Lokal anestezi altında 30 dakika süren işlemlerle bunu yapıyoruz.