Ankara Dudak Estetiği

Dudaklar özellikle kadınlarda güzel ve estetik görünümün en önemli noktalarından biridir. Uygarlık tarihi boyunca sanat dahil yaşamın her alanında değerlendirilmiştir. Dolgun ve biçimli dudakların; kadınların çok daha dinç ve güzel görünmesini sağladığına inanılmaktadır.

Günümüzde gerek teknolojinin gelişmesi, estetik uygulamaların çok daha konforlu ve güvenilir bir şekilde gerçekleştiriliyor olmasının sonucunda birçok kadın dudak dolgusu ve diğer dudak estetiği uygulamalarına başvurmaktadır. Dudak estetiği uygulamaları arasında en sık tercih edilen yöntem ise dudak dolgusudur.

Dudak dolgusu; dudak yapılarını ince bulan kadınların yanı sıra dudak kontürünün belirginleşmesini isteyen kadınlara da ve dudak yapıları asimetrik olan kadınlara uygulanmaktadır.

Doğumsal ya da sonradan oluşan şekil bozuklukları, asimetrik problemler ya da hacim ile ilgili problemler dudak dolgusu yöntemi ile oldukça kısa sürede gerçekleştirilebilmektedir.

Dudak Estetiğinde Hangi Maddeler Kullanılır?

Ankara Dudak estetiğinde, dudaklarda daha dolgun bir görüntü sağlanması amacıyla çeşitli maddeler kullanılmakta ve bu maddeler genellikle kesi yapılmadan, enjeksiyon yoluyla uygulanmaktadır. Dudak estetiğinde en sık olarak kullanılan maddeler olarak karşımıza hyalüronik asit ve yağ dokusu çıkmaktadır. 

Hyalüronik asit; dudak estetiğinde en sık olarak, dudak hatlarının belirginleştirilmesi ve dudakların daha dolgun bir görünüme sahip olması amacıyla uygulannmaktadır. Hyalüronik asit kullanılarak gerçekleştirilen dudak dolguları, üst dudak ile burun altında kalan filtrum oluksu çukurunun yan kenarlarına  dudak hatları boyunca uygulanmaktadır. Bununla beraber hyalüronik asit, dudak çevresinde oluşan çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi amacıyla da uygulanabilmektedir. Cilt dokusunun kendi yapısında doğal olarak bulunan bir madde olan hyalüronik asit, cilt yüzeyi ve çizgilerin altına enjekte edilerek ortalama 6 ay kadar olumlu sonuçlar sağlamaktadır. Steril ortamda ve doğal dolgu maddesi uygulanarak gerçekleştirilen dolgu maddeleri herhangi bir yan etki oluşturmamakta, ancak etkisinin devamlılığı için belli sürelerde yeniden tekrar edilmesi gerekmektedir.  

Yağ dokusu; kaynağını hastanın kendi vücudundan alınan yağlardan alan dudak dolgusu maddeleridir. Dudak dolgusu amaçlanan kişinin kendi vücudundan yağ enjeksiyonu yoluyla alınan fasya dokusu, yağ dokusu veya doku kokteyli yoluyla gerekli dolgunluk sağlanmaktadır. Yağ dokusu yoluyla gerçekleştirilen dudak dolgularında en sık olarak direkt olarak kişiden alınan yağ dokusu tercih edilmektedir. Yağ dokusu genellikle, iç bacak ya da karın bölgesinden alınmaktadır. Yağ dokusu yoluyla dudak estetiği işlemleri, uygulamanın gerçekleştirildiği kişide yabancı doku reaksiyonuna sebep olmamakta ve herhangi bir iz bırakmamaktadır. Yağ enjeksiyonu ile kas dokusunun arasına belli miktarda enjeksiyon gerçekleştirilerek istenen dudak dolgunluğu sağlanabilmekte ve dudak çevresinde oluşan ince çizgiler yok edilebilmektedir. Yağ enjeksiyonu yoluyla dudak estetiği yöntemlerinde, enjekte edilen yağ dokusu vücut tarafından emilerek yok edilebilmektedir, bu sebeple 2-3 seans şeklinde uygulanması, gerekli dolgunluğu kalıcı şekilde sağlayabilmektedir. 

Dudakların Yapısı Nasıl Olmalıdır?

Dudakların İnce Olması

İnce olan dudaklar hyaluronik asit dolgularıyla başarılı bir şekilde kalınlaştırılmaktadır. 5 dakikalık bir uygulamayla ağrısız bir şekilde işlem tamamlanmaktadır. Bu dolguların 6-12 ay süre ile kalıcılıkları vardır. Arzu edilen şekil ve kalınlık elde edilene kadar hasta ile birlikte beraber o anda işbirliğinde olma imkanına sahip oluyoruz.

Yağ dokusu enjeksiyonu, dermal greftler ve yapay silikon benzeri malzemelerle bu işlemi kalıcı şekilde de yapabiliyoruz. Bu işlemler küçük cerrahi yöntemlerle 30 dk gibi bir sürede yapılmaktadır.

Dudakların Kalın Olması

Dudakların kalınlığı ağız içinden yapılan doku inceltme teknikleri kullanılarak cerrahi olarak yapılmaktadır. Lokal anestezi altında 30 dakika süren işlemlerle bunu yapıyoruz.

Dudakların Sarkık ve Uzun Olması

Dudak kaldırma (Lifting) yöntemleri ve doku kaydırma teknikleri ile lokal anestezi altında dudakların kaldırılması ve burun mesafesinin kısaltılması gerçekleştirilmektedir. Lokal anestezi altında 30 dakika süren işlemlerle bunu yapıyoruz.

Dudak Estetiğinde Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

Dudaklar, bütünsel bir yüz estetiğinin tamamlayıcı unsuru olarak karşımıza çıkmaktadır. Dudak estetiği yöntemleri ile, kişinin yüz yapısına uygun nitelikte dudaklar oluşturulabilmekte ve dudak çevresinde oluşan yaşlanma belirtilerine gerekli müdahaleler gerçekleştirilebilmektedir. 

dudak-estetiginde-uygulanan-yontemler-nelerdir

dudak-estetiginde-hangi-maddeler-kullanilir

Dudak Estetiğinde Dolgunlaştırma Yöntemi

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz hyalüronik asit ve yağ enjeksiyonu yoluyla, dudaklarda istenilen dolgunluk sağlanabilmektedir. Kesi yapılmadan enjeksiyon yöntemiyle dudak yapısına uygulanan bu maddeler yoluyla dudak dolgunlaştırma işlemi gerçekleştirilebilmekte ve amaçlanan dudak estetiği sağlanabilmektedir. 

Dudak Ameliyatı ile Dudak Kaldırma Yöntemi

Dudak kaldırma yöntemi ile, dudak kenarının yukarı kaldırılması yoluyla, dışarıdan görülebilen kırmızı dudak alanı genişletilmektedir. Özellikle üst dudağa uygulanan dudak kaldırma yöntemi farklı tekniklerle uygulanabilmektedir. Üst dudak kenarının hemen üzerinden martı kanadı şeklinde bir cilt çıkarılarak yapılabilen dudak kaldırma yöntemi, üst dudağı geniş olan kişilerde üst dudağın hemen alt tarafından boğa boynuzu şeklinde bir cilt çıkarılması yoluyla gerçekleştirilebilmektedir. Bununla beraber, dudakların iç kısmında V şeklinde kesi oluşturulup, Y şeklinde dikilerek kırmızı dudak alanı genişletilebilmektedir. Ayrıca dudak asma tekniği adı verilen yöntemle, burun deliği içinden küçük bir kesi oluşturularak, dikişlerin dudak kenarlarından geriye dönük bağlanması yoluyla gerekli dolgunluk sağlanabilmektedir. Dudak ameliyatı ile yapılan kaldırma işlemi sonrası, kesiler sebebiyle kalan izler genellikle belirsiz olmaktadır. 

Dudak Estetiği ile Uygulanan Sarkma Giderme İşlemleri

Yaşlanmanın doğal bir sonucu olarak dudak kenarlarında meydana gelen sarkma ve çizgilenmeler, yüz bölgesinde bütünsel bir öneme sahip olan dudak yaşlanmasının en önemli belirtileri olarak karşımıza çıkmaktadır. Dudak köşelerinin aşağı doğru sarktığı, köşelerden yana ve aşağı doğru kıvrımlar oluştuğu durumlarda, kişinin yüz ifadesi karamsar ve umutsuz bir hal almaktadır. Bu durumlarda, gerekli cerrahi müdahaleler gerçekleştirilerek dudak köşeleri düzeltilebilmekte ve geçici dolgularla başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. 

Dudak Estetiği ile Gülme Deformitesinin Düzeltilmesi

Gülme sırasında, üst dudak ve burun arasındaki açının fazla daralması, üst dudağın aşırı kısalması, dışa doğru kıvrılması ya da diş etlerinin fazla görünür hale gelmesi gibi durumlarda, bu sorunlara yönelik farklı cerrahi işlemler uygulanabilmektedir. Tek başına uygulanan cerrahi işlemler ya da estetik burun ameliyatlarıyla bir arada uygulanan yöntemlerle, gülüş deformitesine estetik müdahaleler gerçekleştirilebilmektedir. 

Ankara Dudak Estetiği

Dudak estetiği işlemleri, yüz ifadesini estetik olarak bütünsel hale getirmek amacıyla uygulanmaktadır. Ankara dudak estetiği alanında, bu işlemler ile ilgili soru ve başvurularınız için müşteri ilişkileri yoluyla bizle iletişime geçebilirsiniz. 

Yüz Germe Ankara hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.

Dudak dolgusu kalıcı mı?

Dudak estetiği geçici ya da kalıcı olarak yapılabilir. Geçici dudak dolgusu hyaluronik asit dolgularıyla yapılmaktadır. Kalıcı dudak dolgusu ise yağ dokusu enjeksiyonu ile gerçekleştirilir.

Dudak dolgusu acıtır mı?

Dudak dolgusu yapılmadan önce dudağa anestezik krem sürülür. İşlem esnasında iğnenin girişleri hissedilse de fazla acı veren bir işlem değildir.

Dudak dolgusu kaç dakikada yapılır?

Dudak dolgusunda; anestezik krem sürülmesi, etkisinin beklenmesi ve enjeksiyonun yapılması 15-20 dakika civarı sürmektedir.

Dudak sarkıklığı nasıl geçer?

Dudak sarkıklığı dudak kaldırma (lifting) yöntemleri ve doku kaydırma teknikleri ile gerçekleştirilir. Bu işlemler sayesinde burun mesafesi kısaltılır.

Dudak dolgusu yapılmadan dudak büyür mü?

Dudak dolgusu yapılmadan da dudak büyütülebilir. Lip lift sayesinde dudak üst kenar köşelerinden yukarı kaldırılarak dudak alanı genişletilmiş olur.

Dudağa yağ enjeksiyonu olur mu?

Dudağa yağ enjeksiyonu yapılabilir. Dudağa yapılan yağ dokusu enjeksiyonu kalıcı bir işlemdir.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

burun-estetigi-ankara
Burun Estetiği Ankara

Burun estetiği son yıllarda sıklıkla tercih edilen ve bununla birlikte güvenilir bir …

Devamını Oku
ameliyatsiz-goz-kapagi-estetigi
Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız göz kapağı estetiği, göz kapağında sarkma problemleri olan hastaların baş…

Devamını Oku