Lipoenjeksiyon, Yağ Enjeksiyonu

Karın ve basen gibi yağ dokusu depo görevi gören yerlerden alınan yağlar, ihtiyaç olan yerlere ince kanüller ve iğneler aracılığıyla verilmektedir. Yağ enjeksiyonu uygulaması yapmayı sevdiğimiz yerler arasında yüz ve meme bölgelerini sayabiliriz. Yüzde çökmüş alanların restorasyonu ve estetik oranların oluşturulması amacıyla yağ enjeksiyonu yapılmaktadır. Dudakları dolgunlaştırmak, elmacık kemiği üzeri ve çeneyi belirginleştirmek, ağız kenarını kaldırmak amacıyla uygulanan bir işlemdir. Yanak dolgunluğunu artırmak yüzün daha yumuşak geçişli hatlara sahip olmasını sağlamaktadır.

Uygulama lokal anestezi altında sedasyon desteği ile yapılabilir. Ortalama işlem süresi yapılacak girişimle orantılı olarak yaklaşık 1-3 saat sürer. Herhangi bir kesi yapmadan işlem uygulanır. Erken dönemde uygulanan bölgeye göre ödem ve şişlik görülebilir. Enjeksiyon miktarı ve bölgeye göre 1-5 günlük bir şişlik dönemi beklenebilir.

Yağ enjeksiyonu vücutta dolgu yapmak istediğimiz bölgeleri kalınlaştırmak amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Doğumsal nedenlerle, kaza ve cerrahi sonrası meydana gelen bölgesel çökmelerde, ince uzuvların kalınlaştırılmasında sıklıkla başvurduğumuz bir yöntemdir. Kol ve bacak kalınlaştırma, meme büyütme, vücut siluetindeki bozukluklar yağ dokusunun enjeksiyonu ile düzeltilebilmektedir. Enjeksiyon yapılan yağın bir bölümü vücut tarafından emilmektedir. Bu emilme oranları da uygulanan yönteme ve kişiye göre değişmektedir. Yağ emiliminin azaltılması ve elde ettiğimiz sonucun korunması için bazı işlemler yapıyoruz ama yine de bazı durumlarda ikinci bir seans tamamlama enjeksiyon işlemi gerekebilmektedir. Kullanılan malzemeler ve cihazlar çok dikkatli bir şekilde kullanılmakta ve olası bazı olumsuz sonuçların engellenmesi sağlanmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu Lokal Anestezi Altında Yapılabilir mi?

Düşük hacimli enjeksiyonlarda bu mümkündür. Özellikle yüze yapılacak olan enjeksiyonlarda lokal anestezi sıklıkla kullanılmaktadır.

Yüksek hacimli veya vücudun geniş alanlarına yapılan işlemlerde genel anestezi mi gerekiyor?

Bu, hasta için daha konforlu olur. Kanüllerin daha fazla giriş-çıkış yapması ve daha fazla yağ toplama gerektiğinde hastaların daha huzurlu ve ağrısız olmaları adına tercih ettiğimiz anestezi türüdür.

Başka Hangi İşlemlerle Birlikte Uygulanabilir?

Yüz germe, göz kapağı estetiği, meme estetiği ve vücut kontür düzeltmelerinde tercih ediyoruz.

Yüzde ne Amaçla Kullanıyorsunuz?

Yüzde yağ dokusu azalması, şekil bozuklukları, çukurluklar oluşması ve hafif sarkma durumlarında kullanıyoruz.

Kol Germe Ankara hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

bacak-germe
Bacak Germe Ankara

Bacaklar bacaktüm vücudumuzun ağırlığını taşıyan ve genelde daha fazla özenli bakıma …

Devamını Oku
popo-diklestirme-ankara
Popo Dikleştirme Ankara

Gluteal bölge yani popo bölgesi özellikle kadınlarda en fazla dikkat çeken bölgelerde…

Devamını Oku
kol-germe
Kol Germe Ankara

Aşırı kilo kaybı ve yaşlanma neticesinde, kollardaki doku elastikiyeti azalır ve sark…

Devamını Oku