Bacak Germe Ankara

Bacaklar, tüm vücudumuzun ağırlığını taşıyan ve genelde daha fazla özenli bakıma ihtiyacı olan uzuvlarımızdır. Genetik olarak, zamanla kilo alıp vermekle ve hareketsizlik gibi nedenlerle bacaklarda şekil bozuklukları oluşmaktadır. Bacakların kasık bölgesi ile birleştiği yerde, ortasında, alt bölgesinde veya tümünde genellikle sarkma ve yağ dokusu birikimi birlikte görülmektedir.

Özellikle 35 yaş üzerinde deri ve yağ dokusu çıkarılarak kasık kıvrımı içinden yapılan bir kesi ile uyluk (üst bacak) germesi yapılmaktadır. Germe yöntemi ile bacaklardaki sarkıklık ve şekil bozuklukları giderilmektedir. Bazı durumlarda liposuction ve liposhaping ile ek işlemler yapılarak daha ince bacaklar hedeflenmektedir.

Bacakların iç yüzü ve dış bölgesi birlikte veya ayrı ayrı gerilebilmektedir. Her kişideki özel duruma göre bu işlemler planlanmaktadır. Amaç üst bacağın gerilerek gergin ve genç bir görünüme kavuşturulmasıdır. Genel anestezi altında uyguladığımız bu işlemler sonrasında 1 haftalık bir iyileşme süreci mevcuttur. Bu dönemde bacak hareketleri kısıtlanmakta ve kesi izlerinin ince-belirsiz ve gizli yerlerden yapılması hedeflenmektedir. Kesileri zorlamamak adına 2 ay kadar bacakların aşırı esnetilmesi ve gerdirme egzersizlerinden kaçınmak gerekmektedir. Hastanedeki yatış süresi 1-2 gündür. Hasta daha sonra evinde istirahat edebilmektedir. Yaraları zorlayacak hareketler yapılmadıkça önemli bir ağrı beklenmemektedir. Yine de erken dönemde ağrı kesici ilaçlar kullanılarak hastaların bu erken iyileşme dönemini konforlu bir şekilde geçirmeleri sağlanmaktadır.

İç Bacak Germe Ameliyatı

Bacağın kasıkla birleştiği hattan yapılan bacağın iç tarafının gerildiği ameliyattır. Bacak iç tarafındaki sarkıklık giderilerek gerginlik sağlanmaktadır. Liposuction eklenerek inceltme de aynı seansta yapılabilir.

Ameliyattan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ameliyattan sonra yaralar iyileşene kadar yani 7-10 günlük bir sürede bacakları dışa doğru zorlamamak gerekir. Yaranın en iyi şekilde iyileşmesi için bu sürede yarayı gerginliğe maruz bırakmamak gerekir.

Dış Bacak Germe Ameliyatı

Bu da bacağın dış kısmını germe ameliyatıdır. Külot içinde kalacak bir kesi ile yapılır.

İç ve Dış Bacak Germe Birlikte Yapılabilir mi?

Yapılabilir. Hatta kesi arkaya uzatılarak bacağın arka tarafı yani pop altında kalan bölüm de gerdirilebilir.

Beraberinde Popo Şekillendirme İşlemi Mümkün mü?

Bazen popo ve bacak birleşme hattı, sarkma ve kilo alma neticesinde kaybolur. Bu durumda bacak germe yapılırken popoya tekrar şekil verilerek iki yapı belirginleştirilebilir ve estetik olarak daha iyi bir sonuç elde edilir.

Bacak Kalınlaştırma hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

abdominoplasti-ankara
Abdominoplasti Ankara

Abdominoplasti; orta ve alt karın bölgesine uygulanır. Bölgede yer alan yağların ve k…

Devamını Oku
vucut-estetigi-nedir
Vücut Estetiği Nedir?

Vücut estetiği ameliyatları genellikle danışanlar tarafından zayıflama ameliyatları g…

Devamını Oku
popo-diklestirme-ankara
Popo Dikleştirme Ankara

Gluteal bölge yani popo bölgesi özellikle kadınlarda en fazla dikkat çeken bölgelerde…

Devamını Oku