Çene Dolgusu Nedir?

Ankara çene dolgusu; çene şeklinin yeniden yapılandırılması işlemi olarak açıklanan son yıllarda sıklıkla başvurulan ameliyatsız estetik işlemlerinden biridir. Çene dolgusu aynı zamanda Jawline olarak da adlandırılmakta ve kişiye daha genç, daha çekici bir görünüm kazandırmaktadır.

Çene Dolgusu Hangi Durumlarda Yapılır?

Ankara çene dolgusu, çenenin geride olduğu ya da küçük olduğu durumlarda uygulanmaktadır. Bazı kişilerin çenesi yapısal olarak oldukça geride konumlanmaktadır ve bu durum yüz konturunu etkilemektedir. Aynı zamanda gıdı ile birleşmekte ve kişinin olduğundan kilolu ve yaşlı görünmesine yol açmaktadır.

Ankara çene dolgusu yüz konturunu keskinleştirerek kişinin daha çekici ve genç görünmesini sağlamaktadır. Çene ucu dolgusu olarak da tanımlanan söz konusu ameliyatsız estetik yöntemi, son yıllarda oldukça sık başvurulan uygulamalar arasındadır.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Ankara çene dolgusu nasıl yapılır sorusu söz konusu uygulamaya başvurmaya düşünen kişilerin sık sorduğu sorulardan biridir. Çene dolgusu; çenenin daha simetrik bir görünüme sahip olmasını sağlamak amacı ile uygulanmaktadır.

Uygulama öncesinde enjeksiyon işleminin yapılacağı noktalar planlanmaktadır. Belirlenen bölgelere anestezik krem uygulanmaktadır. Günümüzde çene dolgusu (Jawline) işleminde hyalüronik asit içerikli maddeler kullanılmaktadır. Uygulama sırasında ağrı ya da acı hissedilmemektedir.

cene-dolgusunun-avantajlari-nelerdir

cene-ucu-dolgusu-kalici-mi

Çene Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Ankara çene dolgusu işlemi yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Güvenilir ve konforlu bir işlem olan çene dolgusu uygulaması ile çene hattı keskinleştirilmekte, asimetriler düzeltilebilmekte ve sarkan bölgeler iyileştirilebilmektedir.

Çene Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Ankara çene ucu dolgusunun avantajlarını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

  • Cerrahi bir işlem olmaması sayesinde iyileşme sürecine ihtiyaç yoktur.
  • Hemen etki eder.
  • Uygulama sırasında ve sonrasında ağrı ve acıya neden olmamaktadır.
  • Tekrarlanabilmektedir.
  • Alerjik reaksiyona neden olmamaktadır.

Çene Ucu Dolgusu Kalıcı mı?

Jawline çene dolgusu işlemi Ankara; kişinin cilt yapısına bağlı olarak 1 ila 2 yıl kalıcılığını korumaktadır. Tekrarlanabilir bir işlem olması sayesinde; kişiler bu sürecin sonunda tekrar çene dolgusu yaptırabilirler.

Çene Ucu Dolgusu Kimlere Yapılır?

Ankara çene dolgusu; yüz konturundan memnun olmayan, çenesi geride olan ve ileri yaş sebebi sarkmaların yaşandığı kişilere uygulanmaktadır. Aynı zamanda çene boyunun biraz daha uzamasını isteyen kişiler söz konusu uygulamaya başvurabilmektedir. Ankara çene dolgusu uygulamasına oldukça sık başvurulan bir şehir olmakla birlikte söz konusu ameliyatsız yüz estetiği işlemleri oldukça güvenilir ve kolay bir şekilde tamamlanmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

burun-estetigi-ankara
Burun Estetiği Ankara

Burun estetiği son yıllarda sıklıkla tercih edilen ve bununla birlikte güvenilir bir …

Devamını Oku
ankara-dudak-estetigi
Ankara Dudak Estetiği

Dudaklarla ilgili şekil bozuklukları doğumsal veya edinsel olabilir. Dudak dış sınırl…

Devamını Oku