Ankara burun dolgusu; burun şeklinden memnun olmayan ancak burun estetiği ameliyatı olmayı tercih etmeyen kişilerin son yıllarda sıklıkla tercih ettiği ameliyatsız yüz estetiği uygulamalar arasındadır. Burun şeklinin estetik bir hale getirilmesi, kişinin arzu ettiği şekle ulaştırılması amacı ile estetik cerrahların uyguladığı burun dolgusu; burnunda sadece minimal estetik problemleri olan kişilerde gerçekleştirilen bir işlemdir.

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu nedir sorusu; son yıllarda oldukça sık sorulmakla birlikte en sık başvurulan ameliyatsız yüz estetiği uygulamaları arasındadır. Burnun yeniden şekillendirilmesi amacı ile alanında tecrübeli bir estetik cerrah tarafından uygulanabilen burun dolgusu; burun cilt altına uygun materyalin enjekte edilmesi işlemidir.

Modern çağda güzellik kavramı ile tıp alanı oldukça birbirine yakın ilişki içerisinde olmuştur. Son yıllarda yaşanan teknolojik gelişmeler ve bu gelişmelerin tıp alanına yansımasının bir sonucu olarak tıp ve cerrahi alanındaki gelişmeler estetik işlemlere de etki etmiştir. Bu noktada estetik uygulamalar çok daha konforlu ve güvenilir bir şekilde uygulanmakla birlikte çok daha tatmin edici sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Burun dolgusu da ameliyatsız estetik uygulamalar arasında olup; konforlu ve güvenilir bir şekilde uygulanmakta ve başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Burun Dolgusu Zararlı mıdır?

Burun dolgusu zararlı mıdır, burun dolgusu yan etkileri nelerdir soruları ise söz konusu işleme başvurmak isteyen kişilerin sorguladığı konulardır. Burun dolgusu alanında tecrübeli hekimlerin uygulaması, doğru dolgu maddesi kullanılması, sterilizasyon kurallarına uyulması ve işlem öncesi planlamanın nitelikli bir şekilde yapılması dahilinde zararı ve herhangi bir yan etkisi olmayan bir uygulamadır.

Burun Dolgusu Kalıcı mıdır?

Burun dolgusunun ne kadar süre kalıcılığını koruyacağı dolgu maddesinin özelliğine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Hyalüronik asit ile burun dolgusu 6 ay ila 1 sene arasında kalıcı olurken; yağ enjeksiyonu ile burun dolgusu birkaç sene kalıcı olabilmektedir.

Son zamanlarda sıklıkla başvurulan kök hücre destekli yağ enjeksiyonu ile burun dolgusu ise 5 sene kadar etkisini sürdürmektedir.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Ankara ameliyatsız yüz estetiği işlemlerinin tamamında olduğu gibi burun dolgusu işleminde de uygulama öncesi planlama süreci büyük önem taşımaktadır. Kişinin burun şeklinin yeniden düzenlenmesi amacı ile enjeksiyon noktaları planlanmaktadır.

Anestezik krem ile uyuşturulan bölgede cilt altına dolgu maddeleri enjekte edilmektedir. İşlem hazırlık ve sonraki bekleme süresi ile birlikte yaklaşık 1 saat kadar sürmekte ve hastanede yatmaya ihtiyaç bulunmamaktadır. Ankara Burun dolgusu oldukça sık uygulanmakla birlikte başarılı sonuçlar da elde edilmektedir.

Ankara Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu fiyatları Ankara; işlemi uygulayacak hekimin tecrübesine, kullanılacak dolgu maddesine göre değişkenlik göstermektedir. Burun dolgusu fiyatları Ankara hakkında detaylar için; 0 312 437 07 34 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Burun Dolgusu Doktor Önerisi

Ankara burun dolgusu doktor önerisi almak isteyen kişiler genellikle internet ortamında arama yapmakta ya da çevresindeki insanlara danışmaktadır. Burun dolgusu işleminde hekimin hastasının ne istediğini tam olarak anlaması gerekir. Böylece arzu edilen burun şekli elde edilebilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

burun-estetigi-ankara
Burun Estetiği Ankara

Burun estetiği ameliyatları günümüzde tatmine edici sonuçlar alınan ameliyatlardır.…

Devamını Oku
boyun-germe-ankara
Boyun Germe Ankara

Yaşlanma sürecinde boyun aşağıya sarkar ve altta bulunan kas tabakasının bantlar şekl…

Devamını Oku
ameliyatsiz-goz-kapagi-estetigi
Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız göz kapağı estetiği, göz kapağında sarkma problemleri olan hastaların baş…

Devamını Oku