Burun dolgusu; ameliyatsız burun estetiği yöntemlerinden biridir. Burun estetiği ameliyatına ihtiyaç duyulmadan cilt dolgu malzemelerinin enjekte edilmesi ile uygulanan burun dolgusu; ameliyat olmak istemeyen kişilerin başvurduğu bir estetik yöntemdir.

Burun Dolgusu Hangi Durumlarda Uygulanır?

Burun dolgusu; genellikle hyalüronik asit maddesi kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Burun düşüklüğü, burun cilt dokusunda çökme ya da çukurlaşma olan kişilerde uygulanmaktadır. Koku duyusunda ya da solunum fonksiyonlarında herhangi bir problem yaşamayan kişilerde uygulanan burun dolgusu işlemi; burun konturunu estetik bir hale getirmek için günümüzde uygulanan altın standartlardan biridir.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu işlemi öncesinde ayrıntılı bir muayene yapılmakta; dolgu maddesinin enjekte edileceği bölgeler planlanmaktadır. Dolgu maddesi hazırlanarak daha önce planlanmış bölgelere enjekte edilmektedir. Yaklaşık 20 ila 30 dakika süren söz konusu işlem öncesinde uygulama bölgesine anestezik krem sürülmektedir. Klinik ortamında gerçekleştirilebilen burun dolgusu; acı ve ağrı hissinin minimal düzeyde olduğu, kişinin günlük yaşama hemen dönebileceği avantajlı bir uygulamadır.

Burun dolgusunun avantajları aşağıdaki şekilde sıralanabilmektedir;

  • Cerrahi yönteme oranla daha ekonomiktir.
  • Ameliyatla uygulanan estetik işleme oranla daha konforludur.
  • Hasta hemen günlük yaşamına dönebilmektedir.
  • Kalıcı bir işlem olmaması sebebi ile hastanın karar vermesi ve sonuçtan memnun kalmama gibi durumlarda avantajlıdır.
  • Kullanılan dolgu maddelerinin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.
  • Revizyon burun estetiği sürecinde uygulanabilmektedir.

Burun Dolgusu Sonrası

Burun dolgusu işlemi oldukça kısa sürmektedir. İşlem sonrasında kişinin cilt yapısına bağlı olarak morluk ve ödem oluşabilmekte ancak bu komplikasyonlar kısa süre içerisinde geçmektedir. Kişinin işlem sonrasında istirahat etmesine gerek yoktur.

Burun dolgusu işlemi; kullanılan dolgu malzemesine göre farklı sürelerde kalıcılık sağlamaktadır. Genellikle 8 ay ile 14 ay arasında kalıcılık sağlayan söz konusu işlemin tekrarlanmasında ise herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Ankara burun dolgusu fiyatları hakkında detaylar için 0 312 437 07 34 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

İlgili Makaleler