Erkekte Meme Küçültme, Jinekomasti

Jinekomasti erkek meme bezinin kadınlardaki gibi büyümesidir. Farklı dereceleri vardır. Bu durum hastalarda özgüven problemi ve psikolojik sorunlar yaratmaktadır. Büyüme tarzına göre ve deri elastikiyetine göre uygulanabilecek çok çeşitli ameliyatlar mevcuttur. Sadece meme dokusu veya yağlanma sonucunda bölgede büyüme varsa çok az iz veya iz kalmadan sorun çözülebilmektedir.

Deri fazlası ve sarkması mevcutsa o zaman deri çıkarılması da gerekeceği için uygulanan yönteme göre bazı kesiler yapmak gerekmektedir. Bu da bazı çizgi şeklinde izlerin kalması anlamına gelmektedir. Bunlar detaylı olarak hasta ile konuşulur ve cerrahın önereceği yöntemde kullanılacak olan kesi izlerinin yerleri ile ilgili hastadan onay alınır. Genellikle meme başı çevresinden, içinden, meme altından, ortasından ve kenarlarından yapılan kesi yöntemleri tercih edilmektedir.

Jinekomasti olgularının çoğunda ana problem meme dokusunun normalden daha yağlı olmasıdır. Bu gibi olgularda sadece küçük bir delik yardımı ile uygulanan ‘liposuction’ istenilen sonucu verebilir. Doku çıkarılması gerekiyorsa 1-2 cm.lik kesilerle doku eksizyonları da bu işleme eklenebilir. Deri bolluğu olan kişilerde deriyi küçültücü ameliyatlar yapmak gerekir. Bu durumda da en az iz bırakma prensibi ile meme başı çevresinden girilerek ameliyat yapılmaktadır.

Erkek meme küçültme ameliyatı genel anestezi verilerek yapılacağı gibi lokal anestezi altında da sedasyon desteği ile yapılabilir. Ortalama ameliyat süresi yapılacak girişimle orantılı olarak 1 saat kadar sürer. Hastanede kalmak gerekmez, aynı gün kişi günlük aktivitelerine devam edebilir. Birkaç gün içinde de işine dönebilir. Meme küçültme ameliyatı sonrasında 3 hafta süreyle korse kullanılmasını öneriyoruz.

 

 

İz Kalır mı?

İz kalma oranı jinekomasti derecesine göre değişir. Hafif ve orta derecedeki durumlarda belirgin bir iz kalmazken, ileri düzeydeki sarkma ile birlikte görülen büyümelerde meme başı çevresinde ve ihtiyaç halinde uzanımında bazı kesi izleri kalabilir.

 

 

Lazer Liposuction Yöntemi ile Başarılı Sonuç Alınabilir mi?

Evet. Erken dönem ve orta derecedeki jinekomastilerde, hatta bazı eksizyonel yöntemlerle halledilmesi gereken durumlarda bile başarılı sonuçlar almak mümkün. Deride de sıkılaştırma oluşturulacağı için 2-3 mm lik minik kesilerle bu işlem yapılabilmektedir. Bu izler daha sonra sorun yaratmamaktadırlar. Artık birçok vakada lazer lipoliz yöntemiyle jinekomasti tedavi edilebilmektedir. Neredeyse iz kalmadan arzu edilen sonuçlara ulaşabiliyoruz.

 

 

Meme Küçültme hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

meme-diklestirme-ameliyatina-neden-ihtiyac-duyulur
Meme Dikleştirme Ameliyatı Amaçları

Ankara meme dikleştirme; meme dokusunun gevşemesi ve yumuşaması sonucunda sarkıklık y…

Devamını Oku
gogus-estetigi
Göğüs Estetiği Ankara

Göğüs estetiği birçok farklı işlemi ifade etmektedir. Göğüs burada meme ile ayni anla…

Devamını Oku