Genital Bölge Estetiği

Genital bölge estetiği, son yıllarda en sık tercih edilen estetik uygulamalar arasındadır. Kadın; yaradılış bakımından estetik bir varlıktır. İç güzelliğin yanı sıra dış güzelliği de büyük önem taşımaktadır. Ancak bazı nedenler ile söz konusu güzellik kavramı, birtakım deformasyonlara uğrayabilmektedir. Teknolojinin gelişmesi, estetik cerrahi de güncel yöntemlerin uygulanmaya başlanması ile genital bölge estetiği de güvenilir ve konforlu yöntemler ile gerçekleştirilebilmektedir.

Genital Bölge Estetiği Nedir?

Genital bölge; menopoz, gebelik gibi hormonal değişimler sonucunda, ileri yaş ya da genetik faktörler ile ya da zor doğum gibi nedenler ile deformasyona uğramaktadır. Genital bölgede kararma, ve dış dudakların hacim kaybederek sarkması ve bunun sonucunda asimetrik bir görüntünün açığa çıkması, vajina girişinin genişlemesi gibi estetik ve fonksiyonel durumların deformasyona uğraması sonucunda genital estetik uygulamaları gerçekleştirilebilmektedir.

Cinsellik, kadın için özellikle toplumumuzda bir tür tabu olarak sayılmaktaydı ve üzerine konuşulması dahi ayıp olarak kabul edilmekteydi. Ancak artık günümüzde kadının cinsel kimliği ve bedenini özgürce yaşayabilmesi, hoşuna gitmeyen ve değiştirmek istediği bölgelerde estetik uygulamalara başvurması oldukça sık yaşanmaktadır. Genital estetik uygulamalarına da son yıllarda sıklıkla başvurulması bu nedenledir.

Genital estetik yöntemleri; iç ve dış olmak üzere iki grupta değerlendirilmekte ve bunlar aşağıdaki şekilde sınıflandırılmaktadır;

  • Dış genital bölge estetiği: labioplasti, büyük dudakların dolgunlaştırılması, vajina beyazlatma ve pubis estetiği
  • İç genital bölge estetiği: vajina daraltma (vajinoplasti), hymenoplasti (kızlık zarı tamiri)

Genital Bölge Estetiği Fiyatları

Günümüzde uygulanan genital estetik işlemleri oldukça çeşitlidir. Bu nedenle genital bölge estetiği fiyatları ayrıntılı bir muayene ve planlama sonrasında belirlenebilmektedir. Aynı zamanda uygulanacak anestezi türü, hastanede yatış süresi, doktorun tecrübesi, kliniğin konumu gibi faktörler de genital bölge estetiği fiyatlarının belirlenmesinde etkilidir. Ayrıntılı bilgi ve fiyat bilgisi öğrenmek amacı ile; 0 (312) 437 07 34 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Genital Bölge Estetiği Nasıl Yapılır?

Genital bölge estetiği; çeşitli deformasyonların giderilmesi amacı ile uygulandığından söz etmiştik. Bu doğrultuda;

Dış dudakların yaşlanma, zor doğum gibi nedenler ile hacim kaybetmesi ve sarkması sonucunda estetikten uzak bir görünümün açığa çıkmasının yanı sıra kıyafet seçiminde zorluk gibi sosyal hayatı etkileyen problemleri de yaşanabilmektedir. Bu problemin giderilmesi amacı ile cerrahi yöntemler ile dış dudaklar küçültülebilmektedir. İçi boşalmış dokular ise çeşitli dolgu malzemeleri ile dolgunlaştırılabilmektedir.

İç dudaklar ise sarkabilmekte ve vajina girişini kapatabilmektedir. Bu durumda ise iç dudaklar küçültülebilmekte ve yeniden şekillendirilebilmektedir.

Vajina genişlemesi ise; zor doğum, aşırı cinsel ilişki ve genetik faktörler neden ile açığa çıkabilmektedir. Bu durumda lazerle ya da cerrahi yöntemler ile vajina daralma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

genital-bolge-estetigi-nasil-yapilir

genital-bolge-estetigi-fiyatlari

Genital Bölge Estetiği Aşamaları

Genital bölge estetiğinde aşamalar;

  • Planlama
  • Uygulamaya hazırlık
  • Uygulama süreci
  • Uygulama sonrası iyileşme sürecidir.

Genital bölge estetiğinde planlama kişinin ihtiyacına göre belirlenmektedir. Aynı anda birden fazla işlem gerçekleştirilebilmektedir. Bu süreçte planlama süreci oldukça önemlidir. Uygulamaya hazırlık sürecinde kullanılan ilaçların doktora bildirilmesi, alkol ve sigara tüketimine ara verilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra adet döneminden sonraki günler gerek uygulama süreci gerekse de sonrası iyileşme süreci içim ideal dönem olarak kabul edilmektedir.

Uygulama sürecinde genel ya da lokal anestezi uygulanmakta, planlamaya sadık kalınarak işlem gerçekleştirilmektedir. Genellikle aynı gün hastaneden çıkan hastaların evde istirahat etmesi önerilmektedir. Bu süreçte ağrı kontrolünün sağlanması ve enfeksiyona karşı önlem amacı ile birtakım ilaçların kullanılması gerekmektedir ve bu ilaçların kullanımı aksatılmamalıdır.

Birçok kadın için çok hassas bir konu olan cinsel organ sorunları, hastanın hem psikolojik olarak, hem de cinsel anlamda etkilenmesine neden olur. Genellikle başkalarıyla paylaşılması zor olan bir sorun olması nedeniyle hasta tek başına kalmakta ve bunun zorluğunu yaşamaktadır. Günümüzde genital bölgede estetik uygulamalar gerçekleştirilebilmektedir.

Genital Sistem Nedir?

Anne karnında 7. aylarda genital sistem organları oluşmaktadır. Erkek ve kadın olarak farklı şekillerde gelişen genital sistem organları; gebelik, menstrüasyon dönemi ve doğum gibi fonksiyonlar sebebi ile kadınlarda çok daha karmaşık bir yapıdadır. Bu durumda kadın genital sistemi; yumurtalıklar, fallop tüpleri, rahim ve rahim ağzı, vajen girişi ve vajinadan oluşmaktadır.

Özellikle vajina ve vajina vajen girişinin bulunduğu bölge; kadınlarda psikolojik açıdan da büyük önem taşımaktadır. Dış genital bölge çeşitli nedenler ile deformasyona uğrayabilmektedir. Bu nedenle de kadınların birçoğu genital bölge estetiği olarak tanımlanan uygulamalara başvurmaktadır.

Genital Bölgede Neden Estetik Uygulamalara İhtiyaç Duyulur?

Genital bölgede özellikle de dış kısımda yer alan; dış dudaklar ve iç dudaklar şekil itibari ile deformasyona uğrayabilmekte, vajen girişi genişleyebilmekte ve vajina renginde kararmalar yaşanabilmektedir. Bu durumlar aşağıdaki şekilde çok daha ayrıntılı bir şekilde açıklanabilmektedir;

- İç çamaşırı ve kıyafet seçiminde kimyasal madde içeren kumaşların tercih edilmesi ya da genital bölgede yanlış kozmetik ürünlerin uygulanması gibi nedenler ile genital bölgede kararmalar açığa çıkabilmektedir. Bu durum aynı zamanda genetik faktörler sonucunda da yaşanabilmektedir. Genital bölgenin estetik görünümüne engel olan bu durumda kadınlar vajina beyazlatma uygulamasına başvurmaktadır.

- Ağır ya da sık doğum, fazla cinsel ilişki ya da genetik faktörler nedeni ile vajen girişinde genişleme meydana gelebilmektedir. Bu durum ileri yaşlarda idrar kaçırma gibi problemlere de neden olmakla birlikte cinsel birliktelik sırasında zevk almanın da önüne geçebilmektedir. Hem kadında hem de partnerinde olumsuzluklara yol açan vajen girişinde genişleme problemi; vajina daraltma uygulaması ile tedavi edilebilmektedir. Bu uygulama vajinoplasti olarak tanımlanmaktadır.

- Vajinada bulunan iç dudaklar ve dış dudaklar; çeşitli nedenler ile hacim kaybederek elastik yapısını kaybedebilmektedir. Bu durumda sarkmalar ve şekil bozuklukları açığa çıkmaktadır. Vajinada bulunan iç ve dış dudakların estetiği labioplasti olarak tanımlanmaktadır.

Estetik Cerrahi Ankara hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.

 

Genital bölge estetiği ne demek?

Anatomik olarak bölgenin bazı kriterlere göre görsel olarak güzel veya estetik şeklinde tanımlanması mümkündür. Bu türden estetik bir görüntüye sahip olmak ve cinsel ilişki sırasında fonksiyonel bir darlığa sahip olmak gerekiyor.  Genital bölge estetiği nedir sorusu oldukça sık sorulan bir sorudur. Çeşitli nedenler ile (gebelik, zor doğum, yaşlanma) deformasyona uğrayan genital bölgenin cerrahi yöntemler ile estetik hale getirilmesi işlemi genital bölge estetiği olarak tanımlanmaktadır. Pek çok çeşidi bulunan söz konusu işlemlerin alanında tecrübeli bir estetik cerrahın uygulaması gerekmektedir.

Genital bölge estetiği nasıl yapılır?

Genital bölge estetiği birçok cerrahi yöntem ve yağ enjeksiyonu kombinasyonlarını içermektedir. Vajina daraltma, dış dudakların buruşukluk ve dolgunluğunun azalması, küçük dudakların küçültülmesi ve simetrik hale getirilmesi gibi işlemleri içermektedir.  

Genital bölge estetiği ne kadar?

Genital bölge estetiği fiyatı yapılacak ameliyat tipi ve sayısına göre değişmektedir. Genital bölge estetiği çeşitleri oldukça fazladır. Bu uygulamalar ayrıntılı bir muayene süreci sonrasında planlanmaktadır. Vajina daraltma, labioplasti yağ enjeksiyonu gibi çeşitleri bulunan genital estetik fiyatları her bir işlem için ve uygulama yöntemine göre farklı şekilde belirlenmektedir. Genital estetik fiyatının belirlenmesi muayene süreci ve uygulama planlaması sırasında gerçekleştirilmektedir.

Genital bölge estetiği nasıl olur?

Genital bölge estetiği; öncesi planlama, uygulama süreci ve işlem sonrası iyileşme süreci olarak sınıflandırılmaktadır. Genital bölge estetiği öncesinde uygulanacak işlemlere karar verilmekte, kişinin ayrıntılı genel sağlık durumu değerlendirilmektedir. Uygulama süreci işlem türüne göre değişiklik gösterse de maksimum 2 saat sürmektedir. Genital bölge estetiği sonrası iyileşme süreci doktor önerileri dışına çıkılmamalı ve kullanılması gereken ilaçlar aksatılmamalıdır. Genital bölge estetiği fiyatları; anestezi türüne ve hastanede kalış süresine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir