Aşırı kilo kaybı ve yaşlanma neticesinde, kollardaki doku elastikiyeti azalır ve sarkma meydana gelir. Kollarımız özellikle yaz aylarında giydiğimiz giysiler sayesinde başkaları tarafından fark edilebilir durumdadırlar. Çoğu kişi için kollar estetik anlamda çok önemlidir. Sarkma durumlarında kişinin yaşlı ve kendini bırakmış imajına sahip olmasına neden olmaktadır. Kişi genç bile olsa bu böyle algılanmaktadır. Sarkmanın giderilmesi ve kolun gerilmesi amacıyla fazla deri ve yağ dokusu kesi ile çıkarılır. Kol iç kısmında kalan ince kesi izi vücuda bakan tarafta olduğu için gizli kalır. İz kolun iç kısmında kola paralel şekilde dirseğe doğru uzanır.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? 

Kol germe ameliyatı sedasyon ile desteklenmiş lokal anestezi altında yapılabilir. Ortalama ameliyat süresi yapılacak girişimle orantılı olarak 1-2 saat sürebilir. Hastanede kalmak gerekmez. 2 hafta kol korsesi giyilmesini öneriyoruz. Kol germe operasyonu ile düzgün, sıkı, estetik ve zarif bir kol elde edebiliriz. Ameliyat sonrasında hastanın 1-2 ay boyunca kolların kullanıldığı ağır spor faaliyetlerinden kaçınması gerekir. En yüz güldürücü sonuçları aldığımız vücut şekillendirme ameliyatlarının önemli bir bölümünü teşkil eder.

Kol Germe Ameliyatı Sonucunda Ciddi Bir Fark Oluyor mu?

Gerçekten dramatik sonuçlar aldığım bir ameliyattır. Kol gergin ve diri bir forma girmektedir. Yaşlanmanın etkileri kollarda çok belirgin olur. Kaslar sıkı bile olsa deri sarkar. bunu telafi etmenin tek yolu kol germe ameliyatıdır.

Ameliyattan Sonra Çok Sıkıntım Olur mu?

ilk günlerde kolları çok aktif kullanmamaya bağlı olarak bir sıkıntı hissedilebilir. Rahatsız edici bir ağrı olmaz. Elleri kullanabileceğiniz için gündelik aktivitelerinizi yapabilirsiniz.

Kesi İzi Nerede Olur?

Kesiyi kolun iç tarafından yapıyoruz. Kollar vücuda yapışık vaziyetteyken hiç görülmez. Genellikle ince bir çizgi şeklinde olduğu için fark edilmez.

Kol Germe Yapılırken Koltuk Altındaki Buruşma da Düzeltilebilir mi?

Evet. Bu bölgeyi de kol germe esnasında gençleştiriyoruz.

Ne Kadar Süre Sonra Kolların Kullanıldığı Sporları Yapabiliyoruz?

Yapılan germenin düzeyi, doku elastikiyeti ve yara iyileşmesinin durumuna göre 2-6 ay sonra normal spor yaşantınıza dönebilirsiniz.

Popo Dikleştirme Ankara hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İlgili Makaleler