Bacak Kalınlaştırma

Bacağın diz altı kısmı yani alt bacak aslında en fazla görünen bacak bölümüdür. Etek veya şort giyildiği zaman bu bölge oldukça dikkat çekmektedir. Bu bölgenin kendine özgü bir anatomisi vardır ve göz algısı beklediği kalınlık ve şekildeki bacak görüntüsünü aramaktadır.

Alt bacağın ince olduğu durumlarda bazen bacaklar ‘C’ şeklinde içe doğru eğrilik göstermektedir. Bazı durumlarda da üst bacak alt bacak ile kıyaslandığı zaman alt bacak orantısız olarak ince kalmaktadır. Bu durumda değişik özellikteki silikon bacak implantları uygulanarak veya yağ enjeksiyonu yöntemiyle bacak kalınlaştırma yapıyoruz.

Bacak Kalınlaştırma Ameliyatı 

İmplant uygulamasında diz arkasında kısa bir kesi yapılmaktadır. Bu kesiden girilerek implant yerleştirilmekte ve arzu edilen şekil ve boyut elde edilmektedir. Bir ay boyunca bacak kaslarının kullanımı ile ilgili dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Genellikle sorunsuz seyreden ameliyatlardır. Yağ enjeksiyonunda ise herhangi bir kesi yapmadan, karın veya basen bölgelerinden alınan yağlar ile şekillendirme yani ‘liposculpture’ yapıyoruz. Arzu edilen şekil ve kalınlıkta bacak oluşturmak mümkündür. Yağ enjeksiyonunun kendine özgü uygulama teknikleri mevcuttur ve bunlara riayet edilmelidir. Yağ enjeksiyonu sonrasında 1-2 haftalık bir hareket kısıtlaması yapıldıktan sonra kişi normal yaşantısına ve sportif faaliyetlerine devam edebilmektedir.

Uygulama genel anestezi altında veya sedasyon desteği ile yapılabilir. Ortalama işlem süresi yapılacak girişimle orantılı olarak yaklaşık 1-2 saat sürmektedir. Hastanın aynı gün evine dönmesi mümkündür. İlk 1-3 gün hareketle birlikte ağrı hissedilebilmektedir. Bu dönemi rahat bir şekilde geçirmeleri için hastalara ağrı kesici ilaçlar verilmektedir.

Lipödem Ankara hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

abdominoplasti-ankara
Abdominoplasti Ankara

Abdominoplasti; orta ve alt karın bölgesine uygulanır. Bölgede yer alan yağların ve k…

Devamını Oku
karin-germe
Karın Germe

Göbek ve karın bölgesinde meydana gelen sarkmaları toparlamak, daha genç görünen bir …

Devamını Oku