Revizyon burun estetiği daha önce burun ameliyatı geçirmiş ancak sonucundan memnun kalmamış hastaların baş vurduğu bir operasyondur.

Burun estetiği ameliyatı standart bir cerrahi olmaması nedeniyle basit gibi görülen ama aslında zor olan ameliyatlardan biridir. Burun estetiği ameliyatının zorluğu hasta değil doktor içindir. Her hasta için farklı bir planlamanın gerekmesi ve cerrahinin yanı sıra hastanın görsel açıdan beklentilerinin karşılanması yani estetik bir görüş istemesi bu zorlukların başında gelmektedir. Burun estetiği çağın gerekliliği olarak çıtayı her zaman daha üste taşımalı ağrısız, estetik ve konforlu bir süreç sunabilmelidir. Bu şartları sağlayamayan cerrahların gerçekleştirdiği işlemler ise istenilen sonuca yaklaşamamaktadır.

Revizyon Burun Estetiğine Neden Gerek Duyulur?

Burun estetiği ameliyatı geçirmiş olunmasına rağmen burunda yaşanan fonksiyonel ya da şekilsel problemlerin olması durumunda revizyon burun estetiğine ihtiyaç duyulmaktadır. 

Böyle bir problemle karşılaşmanın birçok sebebi olmaktadır. Ameliyat sırasında ya da sonrasında yaşanan (aşırı çıkarım yaparak burun desteğini bitirmek vb.) problemler, şanssızlıklar, hastanın gerçek üstü beklentisinin olması gibi sebepler bu duruma örnek gösterilebilir.

Revizyon Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Revizyon burun estetiğinde dikkat edilmesi gereken ilk unsur hastanın daha önce geçirmiş olduğu operasyondan neden memnun kalmadığıdır. Problemi saptamak revizyon burun estetiği ameliyatının ilk adımıdır. 

Revizyon burun estetiği ameliyatı olabilmek için önceki ameliyatın üzerinden en az 6 ay geçmiş olmalıdır. Burun estetiğinden sonra hastaların iyileşme sürecinde sabırla beklemeleri gerekmektedir. Eğer 6-12 aylık bir bekleme sürecinin ardından sonuç değişmiyorsa revizyon burun estetiği düşünülmelidir.

Revizyon Burun Estetiğinde Doktor Seçimi

Estetik operasyonlar günümüzde teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte çok daha konforlu bir şekilde gerçekleşmekte, yaygın olarak uygulanmakta ve bu nedenle de üks olarak görülmekten çıkmıştır. Gözlenen başarılı sonuçlar ve basit bir iyileşme süreci kişileri bu konuda daha da cesaretlendirmiş ve esteitk operasyonlara yönlendirmiştir. 

Hasta için bu kadar basit görülen süreç doktor için çok da basit olmamaktadır. Bu nedenle bu yanılgıya düşerek doktor seçiminde özensiz davranmak yanlış olacaktır. Özellikle de revizyon burun estetiğinde doktor seçiminin önemi iki kat önemli olmaktadır. Başarısız geçirilen bir veya birkaç operasyonun üzerine aynı şeyi yaşamayı kimse istemeyecektir. 

Burun estetiği standart bir cerrahi olmadığı için burun estetiği konusunda ustalaşmak için iyi bir gözlemci ve dinleyici olmak gerekmektedir. Her hasta için ayrı bir planlama ve analiz sürecini yürütebilmek ve el yatkınlığı ile bu planları işleme dökebilmek uzmanlık istemektedir. Bu nedenle Deneyimli deneyimli bir cerrah seçimi her şeyden önemlidir.

İlgili Makaleler