Yaşlandıkça kaşlar yer çekiminin de etkisiyle aşağıya doğru yer değiştirir. Saçlı deri içerisinden veya sınırından yapılan kesilerle kaşlar olması gereken yerlerine çekilirler.

Ameliyat süresi yapılacak uygulamaya göre ortalama 30-45 dakika arasında değişmektedir. Lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Ameliyattan sonra hasta evine gidebilmektedir.

Kaş kaldırma ihtiyacı ne zaman ortaya çıkar?

Kaş kaldırma ihtiyacı yaş ilerledikçe sarkma nedeniyle ortaya çıkabildiği gibi, yapısal olarak da gençlikte düşük olabilmektedir. Bu kişiye yorgun ve üzgün bir yüz ifadesi vermektedir. Kaşların belli bir ölçü ve şekilde kaldırılması yüze genç ve çekici bir görünüm vermektedir. Gözlerin daha anlamlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Bu ameliyatta dikkat edilmesi gereken ayrıntılar var mı?

Evet var. Kaşların sadece gerilerek yukarıya kaldırılması bazen ‘şaşkın bakış’ dediğimiz duruma neden olabilir. Bundan kaçınmak için kaş estetiğini iyi anlamak ve buna göre işlem yapmak gerekir.

Göz kapağı estetiği ile birlikte yapılabilir mi?

Sıklıkla birlikte yapıyoruz. Göz kapağı estetiği için gelen bazı hastalarda zaten yapılması gerekiyor. Hasta muayene sonrasında bunu öğreniyor.

Kaş kaldırma ile göz kapağı derisinin fazlalığı giderilebilir mi?

Bir miktar giderilebilir. Hatta bazı durumlarda göz kapağı estetiğine olan ihtiyacı bile ortadan kalkabilir veya azaltabilir.

Alın Germe hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İlgili Makaleler