Kaş Kaldırma

Yaşlandıkça kaşlar yer çekiminin de etkisiyle aşağıya doğru yer değiştirir. Saçlı deri içerisinden veya sınırından yapılan kesilerle kaşlar olması gereken yerlerine çekilirler.

Ameliyat süresi yapılacak uygulamaya göre ortalama 30-45 dakika arasında değişmektedir. Lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilir. Ameliyat sonrasında kaşlarınızın şekli sizin istediğiniz ideal kaş görüntüsüne ulaşacaktır.

Kaş kaldırma ihtiyacı ne zaman ortaya çıkar?

Kaş kaldırma işlemleri ihtiyacı yaş ilerledikçe sarkma nedeniyle ortaya çıkabildiği gibi, yapısal olarak da gençlikte düşük olabilmektedir. Bu kişiye yorgun ve üzgün bir yüz ifadesi vermektedir. Kaşların belli bir ölçü ve şekilde kaldırılması yüze genç ve çekici bir görünüm vermektedir. Gözlerin daha anlamlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Bu ameliyatta dikkat edilmesi gereken ayrıntılar var mı?

Evet var. Kaşların sadece gerilerek yukarıya kaldırılması bazen ‘şaşkın bakış’ dediğimiz duruma neden olabilir. Bundan kaçınmak için kaş estetiğini iyi anlamak ve buna göre işlem yapmak gerekir.

kas-kaldirma-ihtiyaci-ne-zaman-ortaya-cikar

kas-kaldirma-estetigi

Göz kapağı estetiği ile birlikte yapılabilir mi?

Sıklıkla birlikte yapıyoruz. Göz kapağı estetiği için gelen bazı hastalarda zaten yapılması gerekiyor. Hasta muayene sonrasında bunu öğreniyor.

Kaş kaldırma ile göz kapağı derisinin fazlalığı giderilebilir mi?

Bir miktar giderilebilir. Hatta bazı durumlarda göz kapağı estetiğine olan ihtiyacı bile ortadan kalkabilir veya azaltabilir.

Alın Germe hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çene Ucu Estetiği Sık Sorulan Sorular

Çene Ucu Estetiği Nedir? Çene ucu estetiği, yüz konturunun estetik açıdan şekillen…

Devamını Oku
boyun-germe-ankara
Boyun Germe Ankara

Yaşlanma sürecinde boyun aşağıya sarkar ve altta bulunan kas tabakasının bantlar şekl…

Devamını Oku