Ankara meme küçültme; ölçüsü normalden büyük olan memede uygulanan bir cerrahi işlemdir. Genetik, hormonal ya da fazla kilo alıp verme nedeni ile meme ölçüsü vücut ölçüsüne göre daha büyük olan kadınların başvurduğu meme küçültme ameliyatı; son yıllarda oldukça sık tercih edilen güvenilir bir işlemdir.

Meme Küçültme Nedir?

Meme küçültme; meme dokusunun alınması ile uygulanan bir ameliyat çeşididir. Meme küçültmeye başvurma nedenleri aşağıdaki şekilde sıralanabilmektedir;

  • Boyun ağrıları
  • Sırt ağrıları
  • Omuz ağrıları
  • Pişik ve kötü koku
  • Fiziksel aktivitelerin kısıtlanması
  • Kıyafet seçiminde zorluk

Kilo alma, hormonal dengesizlikler, doğum ve emzirme sonrası süreç ya da genetik faktörler nedeni ile büyük olan meme; hem estetik açıdan vücut siluetinde olumsuzluklara yol açmakta hem de yaşam kalitesini önemli derecede düşürmektedir. Bu nedenle meme küçültme ameliyatı ile vücut silueti daha estetik bir görünüme kavuşturulmakta hem de günlük hayatta yaşanılan zorlukların önüne geçilebilmektedir.

Ankara Meme Küçültme Operasyonu Nedir?

Ankara meme küçülme operasyonu; ameliyat öncesi planlama, ameliyat süreci ve ameliyat sonrası iyileşme sürecini kapsamaktadır. Bu süreçte doktor seçimi önemlidir ve alanında tecrübeli bir estetik cerraha başvurulması yaşanabilecek komplikasyonların önüne geçilmesinde etkilidir.

Tıp literatüründe redüksiyon mamoplasti olarak tanımlanan meme küçültme operasyonu; kişinin boyun ve sırt ağrılarından kurtulmasını, hareket kısıtlılığının ortadan kaldırılmasını sağlayan bir ameliyat türüdür. Çeşitli nedenler ile meme ölçüsü büyük olan kadınlarda; meme alt bölgesinde pişik, kıyafet seçiminde zorluk ve sportif aktivite uygulayamama gibi problemler de görülebilmektedir.

Ankara Meme Küçültme Tedavi Çeşitleri Nelerdir?

Meme küçültmede tedavi seçeneklerinin başında cerrahi uygulama gelmektedir. Ancak son yıllarda lazer liposuction yöntemi ile de meme küçültme işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Meme küçülmede tedavi amacı; iki meme arasında simetrik bir görünüm kazandırılarak doğal ölçüye kavuşturulmasıdır. Bu amaç doğrultusunda cerrahi uygulama ile meme küçültme tedavisi çok daha etkili olmaktadır. Ancak meme ölçüsünün az oranda büyük olduğu kişilerde lazer liposuction yöntemi de olumlu sonuçlar açığa çıkarmaktadır. Lazer liposuction aynı zamanda erkeklerde meme küçültme amacı ile de günümüzde sık uygulanan bir yöntemdir.

Ankara Meme Küçültme Merkezi

Ankara meme küçültme doktoru seçiminde cerrah ve ekibinin tecrübeli olması oldukça önemlidir. Sterilizasyonu tamamlanmış bir ortamda işlemin gerçekleştirilmesinin yanı sıra cerrahın kişinin bu alandaki tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek yetenekte ve öngörüde olması önemlidir. Öyle ki bazı kadınlarda meme küçültme ile birlikte meme dikleştirme işlemine de ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durum ameliyat planlamasında öngörülmeli ve kararlaştırılmalıdır.

Ankara Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Ankara meme küçültme ameliyatının sık başvurulduğu şehirlerden biridir. Ameliyat fiyatını belirleyen faktörler ise; cerrahın tecrübesi, uygulanacak anestezi yöntemi, hastanede kalış süreci ve ihtiyaç duyulan diğer uygulamalardır. Fiyatın belirlenmesi için öncelikle muayene olunması gerekmektedir.

Ankara Meme Küçültme Doktoru

Meme küçültme ameliyatında hastanede kalış süresi genellikle 1 gün olmaktadır. Bu süreçte hasta takibi oldukça önemli olmakla birlikte evde istirahat döneminde doktorun önerileri dışına çıkılmaması da büyük önem taşımaktadır. Ankara meme küçültme doktoru hakkında detaylı bilgi için; 0 312 437 07 34 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Lazerle Meme Küçültme Nedir?

Lazerle meme küçültme cerrahi dışı bir işlemdir. Genellikle az oranda meme büyüklüğü yaşayan kadınlarda ya da asimetrik meme problemi yaşayan kadınlarda tercih edilmektedir. Bununla birlikte erkeklerde görülen jinekomasti probleminin tedavisinde de lazerle meme küçültme işlemine başvurulabilmektedir. Uygulama sonrasında meme küçültme egzersizleri ile meme ve meme çevresindeki kasların güçlendirilmesi gerekebilmektedir.

Lazerle Meme Küçültme Fiyatları Nelerdir?

Lazerle meme küçültme fiyatları seans süresi ve meme dokusunun büyüklüğüne göre değişkenlik gösterebilmektedir. Fiyatlandırma için mutlaka muayene olunması gerekmektedir

Meme Küçültme Ankara hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası

Meme küçültme ameliyatı sonrası 3 ila 7 gün süre boyunca evde istirahat önerilmektedir. Bu süreçte hekiminizin önerdiği antibiyotik ve ağrı kesici ilaçların kullanımı aksatılmamalıdır. Yine aynı süreçte sporcu sutyeni kullanımı ve ameliyat bölgesinin travmatik olaylardan korunması da iyileşme süreci açısından büyük önem taşımaktadır.

Pansuman günleri ertelenmemeli, ağır kaldırılmamalı ve yoğun fiziksel aktiviteden kaçınılmalıdır. İyileşme sürecinde ameliyat bölgesinde ağrı ve ödem normal karşılanmaktadır.

Meme Küçültme Sıkça Sorulan SorularMeme Küçültme Ankara hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İlgili Makaleler