Meme kadınlar için gerek işlevsel gerekse de estetik açıdan oldukça önemlidir. Emzirme işlevini yerine getiren meme organı bazı kadınlarda istenilen ölçülerde olmamaktadır. Ya da doğum ve emzirme sonrasında hacim kaybederek küçülmektedir.

Meme ölçüsünün vücut hatları ile uyumlu olması kişini çok daha estetik bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Ancak meme dokusu küçük olan kadınların sayısı günümüzde az olmamakla birlikte pek çok psikolojik problem ve özgüven eksikliğine neden olmaktadır.

Teknik imkanların gelişmesi ve estetik uygulamalara söz konusu gelişmelerin yansıması sayesinde meme dokusunun büyütülmesi mümkün olabilmektedir. Cerrahi yöntemler ile meme altına silikon protez yerleştirilmesi ile meme şekli istenilen ölçüye getirilmektedir. Aynı zamanda yağ enjeksiyonu ile de cerrahi dışı bir uygulama olarak meme ölçüsü büyütülebilmektedir. 


Meme Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Meme yağ enjeksiyonu, kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokusunun meme dokusuna enjekte edilmesi yöntemine dayanmaktadır. Meme yağ enjeksiyonu uygulama sürecinde yağ alınan bölge zayıflamakta meme dokusu büyütülmektedir. Ancak meme yağ enjeksiyonu ile meme büyütme (göğüs büyütme) kalıcı bir yöntem olmamakla birlikte tekrarlanması gerekebilmektedir.

Meme Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme her kadına uygun bir yöntem değildir. Özellikle zayıf kişilerde elde edilen yağ oranı düşük olması sebebi ile göğüs yeterince büyütülememektedir. Bununla birlikte meme dokusunun da yeterli olması gerekmektedir. Yağ enjeksiyonu işleminin tekrarlanması gerekebilmesi sebebi ile cerrahi yöntemlere oranla masraflı bir işlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Ankara meme yağ enjeksiyonu konusunda pek çok doktor seçeneği bulunmakla birlikte uygulamaya başvurulacak klinik ve doktor seçimine özen gösterilmelidir.


Meme Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Meme yağ enjeksiyonu fiyatları uygulama yapılacak kliniğin teknik imkanlarına, uygulamanın kaç kez tekrar edileceğine ve enjeksiyon işlemi yapılacak yağ oranına göre belirlenmektedir. Meme yağ enjeksiyonu göğüs büyütme yöntemleri arasında -özellikle meme protezinin yanında- altın standart değildir. Ancak piyasada satılan krem ve merhemlerin kanıtlanmış bir faydalarının olmadığı unutulmamalıdır.

Meme Rekonstrüksiyonu Kanser Sonrası Onarım hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İlgili Makaleler