Meme Yağ Enjeksiyonu

Teknoloji her geçen gün gelişmekte ve tüm sektörlere kolaylık sağlamaktadır. Özellikle son yıllarda estetik cerrahi ve medikal estetik alanlarında oldukça tatmin edici sonuçlar sağlayan inovatif hareketler olmaktadır. Bunlardan biri ise meme yağ enjeksiyonudur.Meme yağ enjeksiyonu sayesinde meme hedeflenen ölçülere getirilir ve kişinin hayalini kurduğu estetik meme görünüme sahip olması mümkün kılınır.

Meme Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Meme yağ enjeksiyonu, kişinin kendi vücudundan liposuction yöntemi ile alınan fazlalık yağ dokusunun meme dokusuna enjekte edilmesi yöntemine dayanmaktadır. Kişinin kendi vücudundan alınıp memenin her yerine eşit miktarda dağıtılan yağlar sayesinde kişi, hayalini kurduğu görünüme kavuşabilir.

Meme yağ enjeksiyonu uygulama sürecinde yağ alınan bölge zayıflamakta ve meme dokusu büyütülmektedir. Ancak meme yağ enjeksiyonu ile meme büyütme (göğüs büyütme) kalıcı bir yöntem olmamakla birlikte tekrarlanması gerekebilmektedir.

Meme Yağ Enjeksiyonu Hangi Durumlarda Yapılır?

 • Memenin asimetrik olduğu durumlarda,
 • Memeyi dolgunlaştırmak amacıyla,
 • Öncesinde silikon ile meme büyütme ameliyatı yapılmış zayıf hastalarda daha doğal bir görünüm elde etmek amacıyla,
 • Meme şekil sorununun olduğu durumlarda meme yağ enjeksiyonu yapılır.

Kimler Meme Yağ Enjeksiyonu Yaptırabilir?

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme her kadına uygun bir yöntem değildir. Özellikle zayıf kişilerde elde edilen yağ oranının düşük olması sebebi ile göğüs yeterince büyütülememektedir. Bununla birlikte meme dokusunun da yeterli olması gerekmektedir.

Meme Yağ Enjeksiyonu için Gerekli Koşullar Nelerdir?

 • Belirli miktar meme dokusunun olması önemlidir,
 • Meme yağ enjeksiyonunun gerçekleşebilmesi için hastanın vücudunda gerekli düzeyde yağ bulunması gereklidir,
 • Hastanın gerçekçi istekleri olmalıdır. Meme yağ enjeksiyonu ile çok büyük boyutta meme hedeflemek gerçekçi olmayacaktır,
 • Memede sarkma denilen problemin olmaması gerekmektedir.

Meme Yağ Enjeksiyon Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Meme yağ enjeksiyon yöntemi aracılığıyla meme büyütmenin avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Bu yöntem ile hasta hayalini kurduğu estetik ve bir o kadar da doğal görünüme kavuşur,
 • İşlem esnasında kendi vücudunuzdan alınan yağ kullanılır ve bu sayede vücudunuza yabancı madde konmaz,
 • Asimetrik meme diye adlandırılan, her iki meme arasındaki ölçü farklılıklarını gidermek için mükemmel bir yöntemdir,
 • Yağın alındığı bölgede zayıflama ve incelme görülür,
 • Silikon ile meme büyütme işleminin hedeflenen sonuçları vermediği bazı durumlarda memeyi istenilen görüntüye getirmek için oldukça etkili bir yöntemdir.

Meme Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Kalıcı mı?

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işlemi yapıldıktan birkaç ay sonra memeye enjeksiyon yapılan yağların bazı kısımları, vücut faaliyetlerine bağlı olarak eriyebilir. Memeye enjekte edilen bu yağları sadece bir kısmı eriyebilir, hepsi erimez.

Meme yağ enjeksiyonu işlemi sonrası hasta, ani bir şekilde zayıflarsa yağ enjeksiyonu yapılan meme de küçülecektir. Bu sebepten dolayı meme yağ enjeksiyonu yaptırmak isteyen kişilerin, işlemin ömrünü uzatmak amacıyla ideal kilosunda olması istenmektedir.

Meme Yağ Enjeksiyonu Sonrası İyileşme Süreci

Meme yağ enjeksiyonu sonrasında işlem yapılan bölgede ödem olması oldukça normaldir. Korkmanızı gerektirecek herhangi bir durum yoktur. İşlem sonrasında göğüslerinizin yeni görünümü heyecanlandırıcı olacaktır fakat göğüsleriniz, işlem gerçekleştirildikten yaklaşık 1 ay sonra son halini alacaktır.

Meme yağ enjeksiyonu sonrası iyileşme sürecinde doktorunuzun tüm talimat ve önerilerine uymanız oldukça önemlidir. Bazı durumlarda meme yağ enjeksiyonu sonrasında hastalar göğüslerinin istediği boyuttan büyük olduğunu söylemektedir fakat bu bir yanılgıdır. Meme yağ enjeksiyonu sonrası en net görünüm, 1-2 hafta içinde oluşmaya başlayacaktır.

Meme Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Ankara meme yağ enjeksiyonu fiyatları; uygulama yapılacak kliniğin teknik imkanlarına, uygulamanın kaç kez tekrar edileceğine ve enjeksiyon işlemi yapılacak yağ oranına göre belirlenmektedir. Meme yağ enjeksiyonu göğüs büyütme yöntemleri arasında -özellikle meme protezinin yanında- altın standart değildir.

Ancak piyasada satılan krem ve merhemlerin kanıtlanmış bir faydalarının olmadığı unutulmamalıdır. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı merkezlerin dijital medyada fiyat bilgisi vermesi yasal olmadığı için +90 312 437 07 34 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Meme Rekonstrüksiyonu Kanser Sonrası Onarım hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

cene-ucu-estetigi
Çene Ucu Estetiği

Çene ucu estetiği, yüz konturunun estetik açıdan şekillendirilmesi amacıyla pek çok k…

Devamını Oku
gogus-estetigi
Göğüs Estetiği ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Güzellik, özellikle kadınlar için uygarlık tarihi boyunca ilgi odağı olmuş bir konudu…

Devamını Oku