Ankara Askı Yöntemleri

Ankara Askı Yöntemleri Nedir?

Yaşla birlikte, yüz dokuları yerçekimine başlar ve yaşlanmadaki ilk değişiklikler yüzünde görülür. Yüz deformasyonları, özellikle yüz germe operasyonları ile düzeltilebilse de, ameliyat olmak istemeyen hastalar için birçok alternatif geliştirmek için girişimlerde bulunulmuştur.

Yüz Askı Yönteminin Avantajları

Kontrollü Esneklik: Esnek iplerle uygulandığından, yüz ifadelerine ve büzülmeye neden olmaz.

Mükemmel Yapışma: Vücut dokularıyla iyi uyumlu çok katmanlı ve esnek dişler; yüz ve boyundaki dokulara kuvvetlice yapışarak bu dokuların bir parçası haline gelir.

Doğal Yüz İfadesine Adaptasyon: Kullanılan iplikler yüz yüz hareketlerini gevşetir ve taklit eder ve çok doğal bir görünüm sağlar. İpler hissedilmez ve görünmez.

Güçlü Süspansiyon: İpler, yüksek süspansiyon kuvveti ile yüz gerilerek gençleştirilir. Uzun Süreli Askıya Alma: Yüksek teknoloji ile üretilen özel iplerin yüksek çekme dayanımı 5-6 yıl korunur.

Cerrahi Olmayan Yüz Germe İşlemi Nedir?

Ameliyatsız yüz germe, ip kayış kullanılmasıyla ilişkili bir tanımdır. Bu basit bir uygulama olduğundan, bu yöntem tonlu bir yüze sahip olmayı kolaylaştırır. Teknik açıdan, bu yöntem, çok ince iğnelere yani polidioksanona yerleştirilen PDO'ya uygulanır. Cilde aktarılan bu malzeme ip benzeri bir yapıya sahiptir ve özellikle cildin sarkma ve zayıflama yerlerinde mükemmel etkinlik gösterir. Elyafın sarkma ve zayıflama yerlerinde azalma, kollajen ve elastin azalmıştır. İnce iğnelerle enjekte edilen bu madde, kırılmış liflerin yerini alır. Böylece, sarılmış yüz daha gergin ve daha genç hale gelir. Genç cilt görünümü ile daha elastik hale gelir. Bu kısa süreli gençleştirme süreci yanlış olmayacak. Bir tedavi olarak kabul edilebilecek olan yöntemin detayları hakkında konuşursak, basit krem anestezisinin yeterli olduğu söylenmelidir. Uygulamanın herhangi bir acı veya acı olmadan tamamlandığını göreceksiniz. Bu işlem için toplam 30 dakika yeterlidir. Bu kadar kısa sürede yapılan bir uygulamanın tutarlılığı oldukça iyidir.

yuz-aski-yonteminin-avantajlari

cerrahi-olmayan-yuz-germe-islemi-nedir

Facelift Nedir?

Facelift, birçok estetik merkezinde kullanılan estetik bir uygulamadır ve hastaların hemen rutinlerine geri dönebilecekleri bir yüz germe yöntemidir. Cerrahi olmayan yöntemler elbette günümüzde daha popülerdir. Ağrısız bir yöntem olan ip kayışlı bir yüz germe ameliyatı olmayan bir yüz germe olarak da adlandırılabilir. Boyunda etkili bir yöntem olan bir ip askısı kullanarak, orta derecede sarkma, kaş kaybı, çene çizgisindeki deformasyonlar ve yüz germe ile anestezi veya hastanede kalmaya gerek yoktur. Aynı gün içerisinde düzenli çalışmanıza erime kabloları kullanarak sıkılaştırılmış ip kullanarak devam edebilirsiniz. Diğer yöntemlere bir alternatif olarak, yüzün parçalarının üzerinden geçmek için özel olarak tasarlanmış ipler kullanılarak gerilmek üzere tasarlanmış bir ip kullanarak bir yüz kaldırma yöntemi önerilmektedir. Doldurma, botulinum toksini uygulamaları da ciltte istenen başarıyı elde etmek için bu yöntemde birleştirilebilir. Bir ip kullanarak facelift kullanılarak 30 dakika cilt sıkılaştırıldıktan sonra, iz kalmamıştır. Derideki tek etki dalgalanmalar olabilir, ancak 1 hafta içinde kaybolurlar. 1.5 ila 2 yıl süreyle geçerli olan ip askılı yüz germe uygulaması, vücutta erimesi nedeniyle kaldırılması gerekmeyen bir uygulamadır.

Yüz Gerdirmeye Genel Bakış

Cildin gerilmesinin cerrahi olmayan uygulamasında, ipliği kaldırma yöntemi olarak bilinen ana nokta, PDO'nun çok ince iğnelere sokulmasıdır. Derinin altına girdiğinde, bu polidioksanon ipleri, iğnelerin yardımıyla ciltte kalır. Kollajen ve elastinin yerini alan bu iplikler, cildin sarkma ve zayıflama noktalarında elastikiyet ve gençleşmesini sağlar. Deri yüzeyinde ve deri altından aktif bir rol oynayan bir ip askısı olan bir taş yerine 3 taş atabilirsiniz. Zift düzenleyici cilt tonu efekti, gözenekleri ortadan kaldırdığından, bir ip askısının kullanılması, cildi sürekli olarak iyileştirici ve güzel kılar. Anestezi kremasıyla yapılan işlemde hiçbir ağrı veya ağrı yok. 30 dakika süren bu işlemde, ipler 6-8 ay sonra kendiliğinden kaybolur, bu yüzden tekrar çıkarmaya gerek kalmaz. 2-3 yıl süren bir askı askısının sadeliği, birçok hastaya kolaylık sağlamaktadır.

Ankara Ameliyatsız Yüz Estetiği hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ben-tedavisi
Ben Tedavisi

Deri üzerindeki benlerin kötü huylu tümör olma riski veya görsel olarak kişiyi rahats…

Devamını Oku
ameliyatsiz-yuz-estetigi-ile-ilgili-bilinmesi-gerekenler
Ankara Ameliyatsız Yüz Estetiği

Yüzdeki sarkma ve kırışıklıklara karşı uygulanan cerrahi bir işlem içermeyen müdahale…

Devamını Oku