Boyun Germe

Boyun Germe

Boyun Germe

Yaşlanma sürecinde boyun aşağıya sarkar ve altta bulunan kas tabakasının bantlar şeklinde kendini gösterdiği deforme bir durum ortaya çıkar. Genellikle alt yüzün boyunla birleşmesi sonucunda şeklini kaybetmiş bölgeler ortaya çıkmaktadır. Burada amacımız çene belirginliğini tekrar oluşturmak ve dokuları gençlik döneminde olduğu gibi yerlerine iade etmektir. Ameliyat izleri kulak arkası ve kulak ön-iç bölgelerine gizlenerek saklanmaktadır.

Ameliyat süresi yapılacak uygulamaya göre 1 ile 2 saat arasında değişmektedir. Lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Ameliyattan sonra hasta arzu ediyorsa evine gidebilmektedir.

Boyun Germe Nedir?

Boyun germe ameliyatı ile deformasyona uğramış, yaşlanma etkileri ile kırışıklıklar ve sarkmalar gözlemlenen bölgeler düzeltilmektedir. Böylece kişi çok daha genç ve dinç görünecektir. Günümüzd epek çok kadın boyun germe uygulamasına başvurmaktadır. Bu uygulama sonrasında çok daha zayıf görünmek ile birlikte aksesuar ve kıyafet seçiminde de özgürleşilmelidir.

Boyun germe uygulaması tek başına uygulanabileceği gibi aynı zamanda dayüz germe ya da gıdık asma gibi uygulamalar ile birlikte de gerçekleştirilebilmektedir. Her cerrahi uygulama öncesinde olduğu gibi boyun germe uygulaması öncesinde de dikkat edilmesi gereken birtakım noktalar bulunmaktadır.

Boyun Germe Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Boyun germe uygulaması gerek estetik gerekse de sağlık açısından oldukça önemli bir uygulamadır. Bu nedenle doktor seçimi konusunda oldukça hassas ve özenli davranılmalıdır. Alanında tecrübeli bir cerrah tarafından gerçekleştirilen boyun germe uygulamalarının başarı oranı oldukça yüksektir. Uygulama öncesinde ayrıntılı bir muayene ve sağlık taraması süreci yaşanmalıdır. Boyun germe ameliyatına karar veren kişilerin sigara ve alkol tüketimine son vermeleri gerekmektedir. Öyle ki sigara; cilt yenilenmesi ve ameliyat yaralarının iyileşmesi konusunda etkisi büyüktür. 

Ameliyat öncesinde; aspirin ve kan sulandırıcı etkisi bulunan ilaç ve çeşitli bitki çaylarının tüketimi bırakılmalıdır. Boyun germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilen bir uygulamadır. Bu nedenle uygulama öncesinde 8 saatlik açlık ve susuzluk durumu gerekmektedir.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Boyun germe ameliyatı; kulak bölgesinden başlayarak kesi açılması ve deri altında bulunan kas dokunun gerginleştirilmesi disiplinine dayanmaktadır. Bu işlem sonrasında derideki fazla dokular alınarak boyun bölgesi yeniden şekillendirilmektedir. Boyun germe ameliyatı sonrasında hastanın hastanede yatışına ihtiyaç bulunmamaktadır. Ameliyattan 3 ila 4 saat sonra eve gidilebilmektedir. 

Maksimum 3 saat süren ameliyat sırasında hasta ve doktorun tercihine bağlı olarak lokal ya da genel anestezi uygulanmaktadır.