Ankara Yüz Estetiği

Ankara Yüz Estetiği Nedir?

Son zamanlarda ‘ameliyatsız yüz estetiği’ kavramından sıklıkla bahsedildiğine rastlıyoruz. Bu tanımlama, yüz germe işleminin ameliyat olmadan nasıl mümkün olduğu ile ilgili pek çok kişide merak uyandırmaktadır. Ameliyatsız denince, öncelikle bu işlemlerin cerrahi olarak herhangi bir kesi yapılmadan sonuca ulaşmamıza yardımcı olan birtakım yöntemler olduğunu belirtmek gerekir.

Bilindiği gibi yüz birçok farklı anatomik ünitelerden oluşmaktadır. Kişinin yüzünü değerlendirirken alın ve kaşları göz çevresiyle, göz çevresini yüzün orta kesimiyle, yüzün orta kısmını alt çene bölgesiyle ve yüzün alt kısmını da boyun bölgesi ile birlikte değerlendirmeliyiz. Aksi durumda uygulanan işlemler sonucunda arzu edilen hedefe tam olarak ulaşamayız ve bir bütün olan yüz bölgesinde algıda kopukluklar oluşması kaçınılmazdır.

Ameliyatsız gözkapağı estetiği, ameliyatsız yüz germe, ameliyatsız doku sıklaştırma ve yüz kırışıklıklarını giderme gibi birçok terminolojiler kullanılmaktadır. Soğuk plazma, radyofrekans, lazer ve odaklanan ultrason teknolojisi kullanılarak bu bahsedilen işlemleri yapıyoruz.

Ameliyatsız gözkapağı germe, göz çevresindeki kaz-ayağı benzeri çizgilerinin giderilmesi, yüz sarkması ve deri gevşemesine yönelik işlemleri ağrı, şişlik ve kızarıklık oluşturmadan 15-30 dakika gibi bir sürede yapmak mümkündür. Böylelikle kişiler, iş – güç kaybı olmadan gündelik yaşamlarına hemen geri dönebilmektedirler. Yüzdeki sarkıklıklar ve lekeler hemen fark edilebilecek düzeyde giderilmektedir. Bu yöntemlerin etkileri ve sonuçlar kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Deformasyonun düzeyine göre bu işlemler farklı düzeyde iyi sonuçlar verebilmektedir.

Kaşlar, alın, yüz ve boyun bölgelerinde odaklanmış ultrason teknolojisi kullanarak dokularda sıkılaşma ve gerilme sağlıyoruz. HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) olarak adlandırılan bu yöntem ile yüksek yoğunluktaki ultrason dalgaları deriye hiçbir hasar vermeden derin dokulara inmekte ve belirli seviyelere odaklanarak dokuların sıkılaşmasını sağlamaktadır. Bunu yaparken kollajen dediğimiz çok özel bir molekülün dokular arasında artmasını sağlamaktadır. Uygulanan bölgelerde dokuların kalitesi ve elastikiyetinin arttığını, sarkıklıkların giderildiğini görebilmekteyiz. Kişinin yüz yapısına göre senede 1 veya 2 kez uygulanan bu yöntemle doğru kişilerde ve uygun endikasyonla uygulandığı takdirde çok iyi sonuçlar almak mümkündür. Etkisi hemen ortaya çıkmakta ve işlem sonrasında aylar içerisinde olumlu etki artarak devam etmektedir. İşlem sonrasında 1-2 senede bir kez idame tedavi yapmak sonuçların kalıcılığını uzatmaktadır.

Bu işlemlerden sonra ince kırışıklıklarda azalma veya tamamen kaybolma gibi etkiler de ortaya çıkmaktadır. Yüzün kas hareketleri ile tekrar ortaya çıkmamaları için de Botulinum toksin uygulaması ile bu etkilerin süresini uzatmak mümkündür. Yüzdeki doku hacim kayıplarında yine enjeksiyon yöntemlerinden yararlanıyoruz. Hyaluronik asit içeren dolgu malzemeleri ile hacim eksiklikleri giderilmekte ve yüzün dolgunluğu sağlanmaktadır. Özel iplikler kullanılarak dokuların gerdirilmesi ve asılması da yine cerrahi aşamasına gelmeden uygulanabilecek bir yöntemdir. Bu ipliklerin germe kuvveti veya emilim sırasında oluşan kollajen sayesinde cilt gerginliği sağlanmaktadır.

Gerdirme işlemleri yaparken amacımız asla doğal olamayan ve gergin bir yüz elde etmek değildir. Hedefimiz her zaman dokuların gençlikte olması gereken yerlerine iade etmek ve kişinin yüz özelliklerini bozmadan sorunu çözmektir. Ameliyatsız yöntemler bu anlamda çok ileri yaşlanma olmayan olgularda çok doğal sonuçlara ulaşmamızı sağlamaktadır.

Mezoterapi uygulamaları, değişik moleküler yapılar içeren ve farklı etkiler yaratan solüsyonlar sayesinde dokularda gerginlik ve gençleşme oluşturan yardımcı yöntemlerdir. Roller uygulamaları ile ciltte gözle görülemeyen yüzlerce minik delik açarak moleküler çözeltilerin deri içine nüfuz etmesini sağlıyoruz. Yüzün ölü tabaklarını soyucu solusyon uygulamalarıyla cildi yeniliyoruz. Peeling dediğimiz bu işlemlerle de yeni doku oluşumu sağlıyoruz. Gözaltlarına morlukları giderici ve yanakla olan ilişkiyi düzenleyici ileri düzey ışık dolguları uyguluyoruz.

Gözkapaklarındaki deri fazlalığı ve göz çevresindeki çizgiler ise yine yeni bir teknoloji olan soğuk plazma radyofrekans cihazlarıyla herhangi bir kesi yapmadan deriyi büzüştürücü ve sıkılaştırıcı etki ile giderilmektedir. Ameliyatsız gözkapağı germe ve göz çevresi estetiği de bu anlamda cerrahi düşünmeyen kişilerde oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Her işlemde olduğu gibi burada da doğru kişiye doğru işlemi yapma prensibi ile hareket edilmeli ve hangi işlemin hangi durumda uygulanması gerektiği konusunda titiz davranılmalıdır.

yuz-estetigi-sureci

yuz-estetigi-ameliyati

Yüz Estetiği (Yüz Gençleştirme)

Yüz bögesinde bulunan cilt; çok sık işleme maruz kaldığı için çok çabuk deformasyona uğramaktadır. Bununla birlikte güneş ışınına maruz kalması nedeniyle de kırışıklık, sarkma, elastik yapısının kaybolması gibi problemler birçok farklı yöntem ile onarılabilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artan tanı ve tedavi yöntemlerinin de artmasını sağlamıştır. Gerek ameliyatlı gerek ameliyatsız yöntemler ile gerçekleştirilen estetik uygulamalar özellikle kadınların tercih ettiği yöntemlerdir. 

Yüz Estetiği Süreci

Yüz estetiği uygulamaları ayrıntılı bir muayene sonrasında yüzün ihtiyacı olan uygulamalar belirlenmektedir. Bu uygulamalar cilt tipinin ve yüz şeklinin ihtiyacına ve ameliyat yaptıracak olan doktorun arzusuna göre değişkenlik göstermektedir. Yüz estetiği uygulamaları sürecinde amaç; genç ve dinç bir görünüm sağlamakla birlikte kişde doğal ve sağlıklı bir görünüm oluşturmaktır. Gerek ameliyatlı gerekse ameliyatsız yüz estetiği uygulamalarının mutlaka alanında uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 

Özellikle yüz estetiği uygulamaları birçok risk faktörü barındırmaktadır. Gerek ameliyat olacak kişinin isteğinin tam olarak gerçekleştirilememesi gerekse enfeksiyon, kanama ya da fonksiyonel özelliklere zarar verilmesi gibi sağlığı ciddi oranda etkiyebilecek risklerin önüne gecebilmek için ameliyat planlamasının nitelikli bir şekilde gerçekleştirilmesi, doktor seçiminin özenle yapılması ve ameliyat sonrasında bakımın doktor önerilerine uyarak titizlikle uygulanması gerekmektedir. 

Yüz Estetiği Ameliyatı

Yüz estetiği ameliyatları kişinin ihtiyacına ve isteğine göre farklılık göstermektedir. Yüz estetiği uygulamaları; yüz gençleştirme, yüz germe, boyun germe, göz kapağı estetiği, çene estetiği, dolgu, botoks, kaş kaldırma gibi uygulamalardır. Yüz estetiği ameliyatları sürecinde kişide birden fazla uygulama gerçekleştirilerek kişinin çok daha genç ve güzel görünümü sağlanabilmektedir. 

Yüz estetiği uygulamaları yaptıracak kişilerin ameliyat sonrasında elde edilen görüntüyü korumak adına yaşam tarzlarındqa değişiklikler yapmaları gerekmektedir. Sağıklı ve dengeli beslenmenin yanı sıra egzersiz yapmak ve sigara / alkol gibi zararlı maddelerden uzak  durmak cilt sağlığının ve yüz şeklinin korunmasında etkendir. 

Yüz Estetiği Fiyatları

Yüz estetiği fiyatları yaptırılacak olan uygulamaya göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle ayrıntılı bir muayene sonrasında öğrenilebilmektedir. Yüz estetiği uygulamaları ve fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için  0 312 437 07 34 numaralı telefonu arayabilirsiniz. 

Yüz Germe Estetiği

Yüz germe estetiği günümüzde çok sık tercih edilen bir uygulamadır. Gerek iyileşme süresinin kısa gerekse sonuçlarının hastaları memnun etmesi sebebi ile son yıllarda en çok uygulanan estetik ameliyatlardandır. Özellikle yüz sarkmalarında, çene çizgisinin belirgin olmadığı durumlarda, dolgu ve botoks uygulamalarının etkisinin yetersiz olduğu estetik durumlarda yüz germe estetiği gerçekleştirilebilmektedir. 

Ankara Askı Yöntemleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ameliyatsiz-burun-kucultme
Ameliyatsız Burun Küçültme

Burun yüz ifadesini önemli ölçüde etkileyen bir organdır. Burunda şekil bozuklukları,…

Devamını Oku
aski-yontemleri
Ankara Askı Yöntemleri

Özel tırtıklı veya koni şeklinde askı ipleri kullanılarak kaş, yanak ve boyun derisi …

Devamını Oku