Burun Estetiği Sanatı

Günümüz modern toplumlarında nasıl göründüğümüz her zamankinden daha büyük önem teşkil etmektedir. Özellikle de vücudumuzda ilk dikkat çeken ve en fazla bakılan yer olması nedeniyle de yüz estetiği bireyin sosyal yaşantısını etkileyecek derece önemli olmaktadır. 

Yüzün ortasına konumlanmış olması nedeni ile estetik bir buruna sahip olmak yüz estetiğinde büyük rol oynamaktadır. Burnun yüze oranla fazla büyük ya da fazla küçük olması, kemerli olması ve eğrilik gibi şekilsel bozukluklar kişinin kendine olan güvenini ve sosyal etkilemektedir. Günümüzde yararlanılan teknolojik gelişmeler sayesinde birçok kişi burun estetiği ameliyatlarına baş vurmakta ve başarılı sonuçlar alındığını gözlemleyen çoğu kişi de bu durumdan cesaretlenmekte ve burun estetiğine yönelmektedir. 

Tüm bunları göz önüne bulundurduğumuzda burun estetiğinin günümüzde her zamankinden daha konforlu, başarılı ve sık tercih edilir olduğunu söylemek mümkündür. 

Burun Estetiği Bir Sanattır!

Burun estetiği standart bir cerrahi işlem olmamakta ve her hasta için ayrı bir planlama ve analiz süreci istemektedir. Bu nedenle de burun estetiği uyguyalayacak olan doktorun iyi bir gözlemci, iyi bir dinleyici ve iyi bir bakış açısı olması gerekmektedir. Her hastanın yüzüne oranla bir burun tasarımı gerçekleştirmek zor ve cerrahi bilginin yanı sıra beceri de isteyen bir iştir. 

Bu nedenle hasta için oldukça basit olan bu süreç aslında doktor için zor bir işlemdir. Burun estetiği bir sanattır; bu nedenle de deneyimli ve yetenekli cerrahlar tarafından gerçekleştirilmeli ve hastalar doktor seçimi konusunda özenli davranmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş: