Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün mü?

Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir?

Ameliyatsız burun estetiği, ameliyat olmayı tercih etmeyen kişiler için oldukça popüler ve uygun bir işlemdir. Burun estetiği ameliyatları (rinoplasti) her geçen gün yaygınlaşarak devam ediyor olsa da hala ameliyat olup olmama arasında kararsızlık yaşayan birçok kişi mevcuttur. Yapılacak olan burun estetiği, kişinin yüz hatlarını değiştireceği ve kişiye yeni bir ifade kazandıracağı için aslında önemli bir değişim kararıdır. Sonuçtan memnun olunabileceği gibi pişman da olunabilmektedir.

Burun Estetiği ameliyatlarında yaşanabilecek riskler göz önüne alınınca kişilerin tereddütleri artar ve cerrahi bir müdahale ile radikal bir değişime girmek yerine burun ameliyatı olmadan estetik bir görünüme kavuşmanın yolları aranmaya başlanmaktadır. İşte bu noktada ameliyatsız burun estetiği, efektif bir çözüm yolu görevi görmektedir. 15 dakikada burun estetiği, enjeksiyon burun estetiği ya da basit burun estetiği olarak da isimlendirilen ameliyatsız burun estetiği, hem hasta hem de doktor açısından oldukça konforlu bir süreç sağlamaktadır.

burun-estetigi-ankara

burun-estetigi-nedir

15 dakikada burun estetiği, basit burun estetiği ya da enjeksiyon burun estetiği olarak farklı biçimlerde bilinen ve herhangi bir cerrahi işlem gerektirmeyen bu işlem, hem düşük riskli olduğu gibi hem de düşük maliyetli olmasıyla öne çıkmaktadır.

Burun estetiğinin ameliyatsız yapılması aslında elde edilen sonucun kalıcı olmaması anlamına da gelmektedir. Görüntüsü ile ilgili radikal bir karar almaktan çekinenlerin çoğunlukla tercihi ameliyatsız burun estetiğinden yana olmaktadır. Yapılan uygulamada hastaların burnuna dolgu işlemi ile düzeltme yapılmakta ve istenilen şeklin verilmesi sağlanmaktadır.

Ameliyatsız burun estetiği sayesinde kişiler doğuştan var olan ya da daha sonra çeşitli nedenlerle ortaya çıkan burun ile ilgili sorunlarına çare bulmaktadırlar. Kişilerin yeni bir profile sahip olmalarını sağlayan bu yöntem hızlı bir şekilde risk faktörlerinin önüne geçilerek istedikleri burun şekline kavuşmaktadır.

Ameliyatsız burun estetiğinde hastaların talepleri ve bu taleplerinin yüzlerine olan uyumları dikkate alınarak düzeltmeler yapılabilmektedir. Bu düzeltmeler burun eğriliklerinin düzeltilmesi, sarkık burun ucunun kaldırılması, burnun dolgunlaştırılması gibi işlemlerdir.

Ameliyatsız burun estetiğinde cerrahi bir müdahale olmadığı için burunda küçültme işlemi yapılamamaktadır. Burun küçültme işlemi dışında istenen sonucun başarılı bir şekilde alınabilmesini sağlayan ameliyatsız burun estetiği, dolgu malzemesinin düzeltilmek istenen bölgeye enjekte edilmesi disiplinine dayanmaktadır.

Buruna enjekte edilen madde, hyalüronik asit veya hastaların kendi vücutlarından alınmış olan dermal dolgu için uygun olan malzemeler olur. Kalıcı olmayan bu uygulama sonrasında estetik görünümün ne kadar süre devam edeceği, kullanıcının vücut yapısına ve işlem sırasında kullanılan malzemelerin türü ve kalitesine göre değişkenlik göstermektedir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız burun estetiği; dolgu malzemelerinin ilgili bölgelere enjekte edilmesi disiplini ile uygulanmaktadır. Genellikle genel anesteziye ihtiyaç duyulmadan 20 ila 30 dakika arasında süren bir işlemdir.

Uygulama öncesi planlama sürecinde doktor ve hasta işlem sonrasında açığa çıkacak burun görüntüsüne karar vermekte ve dolgu noktaları saptanmaktadır. Uygulama öncesince anestezik krem ile bölgenin uyuşması sağlanmakta ve belirlenen noktalara dolgu işlemi uygulanmaktadır. Herhangi bir kesi ya da dikişe ihtiyaç duyulmadan uygulanabilen burun dolgusu; ameliyat olmak istemeyen kişilerin yanı sıra ameliyata karar verme aşamasında olan kişilerin de tercihi olmaktadır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Kimler için Uygundur?

Ameliyatsız burun estetiği olmayı seçen kişilerde belirli bir sınırlama bulunmamaktadır. Kendisini bu işleme hazır hisseden herkes uygulama için alanında uzman olan bir doktor ile görüşebilir. Bu aşamada önemli olan ve uygunluk kriterine giren, burun yapısı ve çözülmek istenen sorundur.

İlk olarak belirtmek gerekir ki bu işlem, burun şeklini kalıcı olarak değiştirmek istemeyen kişiler için uygun olan bir yöntemdir. Ayrıca kalıcı bir burun estetiği düşünen kişiler, ameliyat öncesinde bu yöntemi kullanarak deneme yapmayı tercih etmiş de olabilirler.

ameliyatsiz-burun-estetigi

burun-ameliyati-ankara

Hangi Burun Sorunları Ameliyatsız Burun Estetiği ile Çözülebilir?

  • Yapılan ameliyatsız burun estetiği, burun yapısında hacim eksikliği mevcut olan kişiler için uygundur. Dolgu malzemesi enjekte edilerek göze hoş gelmeyen burun kısımlarına şişkinlik verilir ve güzel bir burun şekli sağlanmaktadır.
  • Yine burnun sırt kısmında ya da kemer olan kısımda bir çöküntü var ise ameliyatsız burun estetiği ile çözülebilmektedir.
  • Burun yapısında göze çarpan eğrilik, yamukluk kısacası asimetrik bir durum varsa da dolgu ile eşitlik sağlanabilmektedir.
  • Daha önce burun estetiği ameliyatı olan kişilerin ameliyat sonrasında ihtiyaç duyduğu ufak düzeltmeler de ameliyatsız burun estetiği ile yapılabilmektedir.
  • Ufak düzeltmeler dışında başarısız bir burun estetiği ameliyatı geçirmiş olan kişilerin revizyon işlemleri de yine bu yöntemle yapılabilmektedir.
  • Düşük burun ucunun kaldırılması ya da burun ucu düzeltme işlemleri bu şekilde yapılabilir.
  • Burun deliklerinin eşit olmaması sonucu ortaya çıkan asimetrik sorunlar da ameliyatsız burun estetiği sayesinde ortadan kaldırılabilmektedir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Sonrası Doğal Bir Görünüm Elde Etmek Mümkün müdür?

Doğal bir görünüm kazanmak, tüm estetik türleri için önemli bir husustur. Ameliyatsız burun estetiğinde süreç kısa olduğundan ve sonuç hemen göründüğünden dolayı iyileşme süresi bekleme gibi bir durum da söz konusu olmamaktadır. Burun estetiği ameliyatında olduğu gibi ameliyatsız burun estetiği uygulamasında da işlem öncesinde tasarım yapılması daha doğrudur.

Hasta ve doktorun birlikte karar verdikleri düzeltme şekli sonrasında hastanın nasıl bir burna sahip olacağı önceden görülebilmektedir. Bu şekilde hasta açısından da bir sürpriz yaşanmamış olur ve en doğal olan şekil elde edilmeye çalışılır.

 

 

Ameliyatsız burun estetiği işlemlerinde doğal bir sonuç elde edilmesi için hastaların kendi yüz hatlarına uygun burun yapısı yönünde tasarım istemeleri gerekmektedir. Kişinin, burnu çok güzel olan başka bir kişinin burnuna özenerek doktora başvurması ve o sonuca ulaşmak istemesinin çok yanlış olacağı unutulmamalıdır. Doktorların da bu konuda hassas davranması ve kişiye uygun olacak şekilde özel burun düzeltmeleri yapmaları gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

meme-kucultme-ameliyati
Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Literatürde “Redüksiyon Mamoplasti” olarak isimlendirilen meme küçültme ameliyatı, me…

Devamını Oku
burun estetiği
Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Burun estetiği ameliyatı ile ilgili merak edilen soruları bu sayfadan takip edebilirs…

Devamını Oku